Trener Nawrocki podał nazwiska

Biuro Prasowe Chemik Police tekst i zdjęcie

Jacek Nawrocki, selekcjoner kadry Polski, podał nazwiska siatkarek, które wezmą udział w drugiej części sezonu reprezentacyjnego.

Przypomnijmy, Polki zaraz po zakończeniu rozgrywek ligowych wzięły udział w turnieju Ligi Narodów. Biało-czerwone pokazały się z dobrej strony, pewnie utrzymując się w elicie.

Następnie wyjechały na wakacje i zasłużony odpoczynek. 16 lipca w Szczyrku ruszy drugi etap sezonu reprezentacyjnego. Podopieczne Nawrockiego skupią się na treningu indywidualnym oraz przygotowaniach do turnieju towarzyskiego Montreux Volley Masters.

Podczas zgrupowania kadra rozegra kilka spotkań sparingowo-treningowych (Słowenia 2-4 sierpnia, Czechy 7-9 sierpnia i Słowacja 17-20 sierpnia).

Turniej w w Montreux rozegrany zostanie w dniach 3-10 września. Polska w fazie grupowej zmierzy się z Brazylią, Rosją i Kamerunem. W drugiej grupie zagrają Chiny, Turcja, Włochy i Szwajcaria.

Warto dodać, że turniej w Szwajcarii dla wielu reprezentacji będzie przetarciem przed mistrzostwami świata. Polska niestety nie zakwalifikowała się do turnieju, tym samym będzie to dla niej ostatnia impreza reprezentacyjna sezonu letniego.

Skład reprezentacji:

Rozgrywające: Marlena Pleśnierowicz, Julia Nowicka, Weronika Wołodko

Atakujące: Malwina Smarzek, Martyna Łukasik, Monika Bociek, Małgorzata Jasek, Marta Matejko

Środkowe: Agnieszka Kąkolewska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Justyna Łukasik, Klaudia Alagierska

Przyjmujące: Martyna Grajber, Julia Twardowska, Natalia Murek, Olivia Różański, Magdalena Damaske

Libero: Justyna Łysiak, Maria Stenzel

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*