Najlepszy siatkarz świata uczestnikiem Memoriału Gołasia

Informacja Prasowa Memoriału Arkadiusza Gołasia tekst Jacek Kubiak zdjęcia ;

Słynne zdjęcie Giby z córką Agaty Mróz – Lilianą pochodzi z oficjalnego
Instagrama siatkarza – https://www.instagram.com/p/tcfmVrIAF4/

Pozostałe fotografie pochodzą z Memoriału Gołasia z 2014 roku, kiedy
Giba odwiedził naszą imprezę po raz pierwszy.

Gdy organizatorzy Memoriału Arkadiusza Gołasia zaprezentowali kluby, które zagrają w XIV edycji tego turnieju jasne stało się, że hala w Swarzędzu-Zalasewie wypełni się najlepszymi siatkarzami. Do plejady gwiazd dołączył właśnie najlepszy zawodnik świata.

XIV Memoriał Arkadiusza Gołasia odbędzie się w dniach 5-7 października w hali widowiskowo-sportowej w Zalasewie w gminie Swarzędz. Swój udział zapowiedziały kluby z Plusligi: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Stocznia Szczecin, ONICO Warszawa oraz Aluron Virtu Warta Zawiercie. Zatorski, Bieniek, Masny, Wrona czy Penczew to tylko wybrani zawodnicy, których będą podziwiać kibice. Warto wspomnieć, że jest to jedyna okazja w ciągu roku by zobaczyć w Wielkopolsce siatkówkę na najwyższym poziomie. – Jeżeli policzymy ilu olimpijczyków, Mistrzów Świata i Europy przybędzie w tych drużynach do naszej hali, to śmiało można powiedzieć, że w jednym czasie jeszcze nigdy na terenie naszej gminy jednocześnie nie uczestniczyło tylu topowych graczy – zaprasza do Zalasewa burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek.

Najlepszy siatkarz świata zapowiada udział w Memoriale Gołasia

Udział czterech topowych zespołów to jednak nie koniec atrakcji jakie przygotowali organizatorzy Memoriału Gołasia. Swój udział w imprezie potwierdził właśnie Giba – legendarny zawodnik, uznawany za najlepszego siatkarza świata. Brazylijczyk swoimi sukcesami śmiało mógłby obdzielić cały sektor trybun hali w Zalasewie. Do jego najważniejszych zdobyczy należą: Mistrzostwo Olimpijskie, trzy tytuły
Mistrza Świata, dwa triumfy w Pucharze Świata, osiem pierwszych miejsc w Lidze Światowej i siedem złotych medali w Mistrzostwach Ameryki Południowej. Pomimo, że zawodnik ten zakończył już swoją sportową karierę nadal budzi wielką euforię wśród siatkarskich kibiców na całym świecie. – Na pewno zaprosimy Gibę do meczu sztaby szkoleniowe kontra sponsorzy imprezy. Jestem przekonana, że skorzysta z tej możliwości – mówi Anna Sumelka, organizatorka memoriału. – Znając jego wspaniały charakter jestem przekonana, że żadnemu kibicowi nie odmówi autografu czy wspólnego zdjęcia – dodaje.

Druga wizyta Giby na Memoriale Gołasia

Warto wspomnieć, że Giba był już gościem Memoriału Gołasia w 2014 roku. Brazylijski siatkarz doskonale pamiętał tę imprezę i z przyjemnością przystał na ponowne zaproszenie od organizatorów. Podczas poprzedniej wizyty przekazał on na aukcję charytatywną swoją reprezentacyjną koszulkę z autografem. Uzyskała ona najwyższą kwotę spośród wszystkich licytowanych gadżetów sportowych podczas turnieju. Jeszcze większym symbolem okazało się jednak zdjęcie, na którym Mistrz Olimpijski przytula Lilianę – córkę Agaty Mróz. Giba opisał fotografię słowami – Lila, córka Agaty, byłej zawodniczki, która została wyleczona z białaczki tylko po to, by urodzić tego aniołka, a potem nas opuściła. Siatkarz w młodości sam zmagał się z tą chorobą. Co pozostawi po sobie najlepszy zawodnik świata tym razem? Dowiemy się w dniach 5-7 października w Zalasewie.

Bilety i harmonogram imprezy

Bilety na XIV Memoriał Arkadiusza Gołasia są już dostępne. Najkorzystniejszą opcją jest karnet dwudniowy, ale można również nabywać wejściówki na pojedyncze dni. Dostępne są one pod linkiem: https://ticketos.pl/event/941# Poniżej prezentujemy wszystkie możliwe opcje.

Ceny biletów:

bilet jednodniowy sobota (2 mecze): 40 zł normalny, 35 zł ulgowy

bilet jednodniowy niedziela (2 mecze): 50 zł normalny, 45 zł ulgowy

karnet dwudniowy (4 mecze): 80 zł normalny, 60 zł ulgowy

bilety grupowe powyżej 20 osób: 70zł

Zniżki:

Bilety ulgowe przysługują uczniom urodzonym po 01.01.2004 r. posiadającym ważną legitymację upoważniającą do zniżki. Wstęp dla dzieci do 3 roku życia bez zajmowania osobnego miejsca – bezpłatny. Weryfikacja biletów ulgowych będzie następować przy wejściu na halę w dniu imprezy. Osoby nie posiadające zniżek będą zobowiązane do stosownej dopłaty.

Program XIV Memoriału im. Arkadiusza Gołasia

Sobota, 6 października

półfinały

godz. 13.00 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Stocznia Szczecin

godz. 17.00 ONICO Warszawa – Aluron Virtu Warta Zawiercie

Niedziela, 7 października

godz. 12.00 mecz o 3 miejsce

godz. 16.00 mecz o 1 miejsce

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*