Enea AZS Poznań kolejny sezon w Basket Lidze Kobiet

Biuro Prasowe Enea AZS Poznań tekst Monika Sibora , zdjęcia Elżbieta Skowron

Enea AZS Poznań po dokładnie przepracowanym okresie przygotowawczym rozpoczyna kolejny sezon w Basket Lidze Kobiet. Młody zespół chce podjąć równą walkę w lidze z doświadczonymi rywalkami. Enea, jako sponsor tytularny drużyny, konsekwentnie wspiera obecność w Poznaniu najwyżej klasy żeńskich rozgrywek koszykówki. Pierwszy mecz otwarcia sezonu „Akademiczki” rozegrają na własnym parkiecie w sobotę 6 października.

Enea AZS Poznań to jeden z największych i najbardziej z utytułowanych klubów młodzieżowych w Polsce. Obecnie w piramidzie szkoleniowej klubu trenuje blisko 500 zawodniczek z całej Wielkopolski. Poznańskie „Akademiczki” rokrocznie zdobywają medale młodzieżowych Mistrzostw Polski, a wiele z nich reprezentuje nasz kraj w kadrach młodzieżowych. Utalentowane zawodniczki, dzięki Enei AZS Poznań, od poprzedniego sezonu mają również szanse na dalszy rozwój w Poznaniu. Wielkopolski klub pozwala im zdobywać doświadczenie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

We wtorek w hotelu Novotel w sali Amsterdam odbyła się przedsezonowa konferencja prasowa zespołu Enei AZS Poznań wraz z prezentacją całej drużyny. Na spotkaniu obecni byli: przedstawiciel Sponsora Tytularnego – Kierownik Biura Komunikacji firmy Enea – Magdalena Hilszer oraz dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania – Ewa Bąk. Klub reprezentowali: prezes sekcji koszykówki Enei AZS Poznań – Paweł Leszek Klepka, Prezes Organizacji Środowiskowej AZS Poznań – Tomasz Szponder, prezes WZKosz – Wojciech Chomicz, a także pierwszy trener Enei AZS Poznań – Marek Lebiedziński oraz kapitan zespołu – Kinga Demczur.

Po krótkim wstępie poproszono o kilka słów Panią Dyrektor Ewę Bąk – przedstawiciela głównego sponsora zespołu Enea AZS Poznań, Urząd Miasta Poznania:

– Cieszę się, że projekt wspierania zespołów ligowych w dwóch najwyższych klasach rozgrywkowych od kilku lat jest realizowany. Środki, które są zapisane w budżecie miasta przeznaczone na sport trafiają bezpośrednio do klubów sportowych – m. in. do zespołu Enea AZS Poznań. W tym roku jest to rekordowa kwota – 725 000 zł przeznaczona tyko i wyłącznie na zespół seniorek. Oprócz tego kwotę 940 000 zł Miasto przeznaczyło na Młodzieżowe Centra Sportu – na szkolenie młodzieży. Cieszymy się, że idzie za tym popularyzacja tej dyscypliny, jak i sportu w Poznaniu w ogóle. Mieszkańcy Poznania chcą oglądać koszykówkę, piłkę ręczną i inne zespołowe dyscypliny wypełniając trybuny na każdym meczu, co świadczy o tym, że przyjęliśmy prawidłowy kierunek.

Życzę wam w tym sezonie tego, o czym mówili nasi złoci siatkarze, żebyście wierzyli w siebie, żebyście wierzyły w zwycięstwo w każdym meczu. Wsparcie od nas macie duże , dodatkowo ogromne wsparcie od sponsora tytularnego Enea S.A. która kojarzy się z czymś dobrym – z energią, z motywacją do zwycięstw, i tego wam dziewczyny życzę.

Następnie o współpracy po między zespołem a sponsorem tytularnym opowiedziała Magdalena Hilszer – Kierownik Biura Komunikacji firmy Enea:

Zespół w odbudowie koszykówki w Poznaniu na najwyższym poziomie wspiera konsekwentnie Enea. Firma liczy na sportowe sukcesy drużyny, a także dalszy rozwój oferty przeznaczonej dla dzieci i młodzieży.

Wierzymy, że regularna gra Enei AZS Poznań w Basket Lidze Kobiet przyniesie impuls pozwalający na rozwój koszykówki w Poznaniu. Cieszymy się, że ten ambitny sportowy projekt może być kontynuowany. Liczymy, że gra „Akademiczek” z sezonu na sezon będzie coraz lepsza, co przełoży się na stałe zainteresowanie kibiców tą dyscypliną i frekwencję na trybunach. Zaangażowanie w Eneę AZS Poznań jest elementem naszej społecznej odpowiedzialności biznesu i wkładem w rozwój sportu w Poznaniu – w mieście, z którym związana jest nasza firma. Ważnym aspektem wsparcia klubu jest również praca z dziećmi oraz młodzieżą – sukcesy na tym poziomie rozgrywek cieszą nas szczególnie – powiedziała Magdalena Hilszer, kierownik Biura Komunikacji w Enei.

Paweł Leszek Klepka, prezes sekcji koszykówki Enei AZS Poznań dziękował sponsorom i mówił o marzeniach w nowym sezonie Szanowne Panie [Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania Ewa Bąk i Magdalena Hilszer, kierownik Biura Komunikacji w Enei] – reprezentujecie dwóch naszych największych sponsorów: Miasto Poznań i Enea S.A. jesteście nie tylko przedstawicielami sponsorów, ale jesteście przyjaciółkami naszego klubu. Wspieracie nas od wielu lat – choć kobietom wieku się nie wypomina. Wspieracie nie tylko zespół seniorski, ale również naszą młodzież w ramach piramidy szkoleniowej. Obecnie jesteśmy na 2 miejscu w Polsce pod względem szkolenia młodzieży. W tym bardzo wspiera nas Miasto Poznań i dziękujemy za przyjęcie takiej polityki i spełnianie marzeń dziewcząt, które z grup młodzieżowych mogą trafić do pierwszego zespołu.

Marzy mi się abyśmy w tym roku walczyli o wyższe trofea, i mogę przyrzec, że nie będziemy walczyć o utrzymanie, będziemy walczyć o coś więcej. Pod względem urody już jesteśmy na podium – bo jak widać mamy przepiękne koszykarki. Ale przede wszystkim mamy zgrany zespół, który mocno pracuje już od prawie 2 miesięcy, mamy świetną kadrę szkoleniową i stawiamy sobie za cel 7/8 miejsce w tabeli. Mamy zlepek narodowości w tym sezonie. Mamy dwie reprezentantki USA, mamy zawodniczkę z Czarnogóry i z Ukrainy, plus nasze wyśmienite Polki, z których mam nadzieję, że nasza kadra narodowa będzie w przyszłości korzystała. Najważniejsze żeby było zdrowie, a sportowo jesteśmy przygotowani do walki w lidze powiedział Paweł Klepka, prezes sekcji koszykówki Enei AZS Poznań.

O zeszłorocznym sezonie oraz o współpracy ze sponsorami kilka słów powiedział Tomasz Szponder, prezes Organizacji Środowiskowej AZS Poznań.

–– Na początek chciałem podziękować za ten sezon, który był bardzo dobrym sezonem. Podziękować naszym sponsorom – Pani Dyrektor Ewie Bąk, która bardzo nam pomogła w wystartowaniu w zeszłym roku w najwyższej klasie rozgrywkowej, dzięki dzikiej karcie i wspierała nas w całym sezonie. Po drugie dziękuję naszemu sponsorowi tytularnemu Enea S.A. za kolejny rok współpracy i wsparcia naszych koszykarek. Nasz klub to nie tylko seniorki, ale również szerokie szkolenie młodzieży, szerzenie kultury fizycznej, tworzenie piramidy szkoleniowej dzięki której w pierwszym zespole mogą grać wychowanki naszego klubu. Szczere podziękowania dla trenerów grup młodzieżowych, którzy ciężko pracują na niższych szczeblach naszej piramidy. Podziękowania dla działaczy sekcji – Prezesa Pawła Klepki, Dyrektora Łukasza Zarzyckiego, dla trenerów i dziewczyn, i życzę, aby już w pierwszym meczu w sobotę pokazały waleczność! Życzę powodzenia – powiedział prezes OŚ AZS Poznań, Tomasz Szponder.

Zespół w odbudowie koszykówki w Poznaniu na najwyższym poziomie wspiera konsekwentnie Enea. Firma liczy na sportowe sukcesy drużyny, a także dalszy rozwój oferty przeznaczonej dla dzieci i młodzieży.

Wierzymy, że regularna gra Enei AZS Poznań w Basket Lidze Kobiet przyniesie impuls pozwalający na rozwój koszykówki w Poznaniu. Cieszymy się, że ten ambitny sportowy projekt może być kontynuowany. Liczymy, że gra „Akademiczek” z sezonu na sezon będzie coraz lepsza, co przełoży się na stałe zainteresowanie kibiców tą dyscypliną i frekwencję na trybunach. Zaangażowanie w Eneę AZS Poznań jest elementem naszej społecznej odpowiedzialności biznesu i wkładem w rozwój sportu w Poznaniu – w mieście, z którym związana jest nasza firma. Ważnym aspektem wsparcia klubu jest również praca z dziećmi oraz młodzieżą – sukcesy na tym poziomie rozgrywek cieszą nas szczególnie –powiedziała Magdalena Hilszer, kierownik Biura Komunikacji w Enei.

O nowym sezonie wypowiedział się trener Marek Lebiedziński:

Dziękuję sponsorom, że dzięki wam udało się zbudować bardzo ciekawy zespół. Mogę ze swojej strony zapewnić, że będziemy walczyć w każdym meczu. I choć poprzeczka została bardzo wysoko postawiona, zapewniam, że mamy takie zawodniczki, które w każdym meczu będą pokazywać wolę walki i zwycięstwa, i tym samym przyciągniemy do hali kibiców. Nie tylko urodą – jak podkreślił Prezes Paweł Leszek Klepka, z czym absolutnie się zgadzam, ale też pod względem umiejętności koszykarskich. Pokażemy fajną koszykówkę, a dzięki tytularnemu sponsorowi prądu nam nie zabraknie.

O sytuacji w zespole opowiedziała kapitan Kinga Demczur.

Podobnie, jak powiedział trener Marek Lebiedziński, podkreślę, że po tych dwóch miesiącach ciężkiej pracy i po kilkunastu meczach sparingowych jesteśmy świetnie przygotowane fizycznie i psychicznie, aby w sobotę rozpocząć sezon. I zapewniam, że w lidze będziemy walczyć z każdym tak samo, niezależnie czy będzie to zespół teoretycznie od nas lepszy czy słabszy. Z każdym zespołem będziemy walczyć o zwycięstwo. W imieniu całego zespołu, pragnę podziękować sponsorom, za ogromne wsparcie oraz danie możliwości reprezentowania barw Enea AZS Poznań w Ekstraklasie kolejny już, drugi sezon.

Pierwszy mecz otwarcia akademiczki mają szczęśliwie na własnym parkiecie w sobotę, 6 października o godzinie 18.00 w Hali Politechniki Poznańskiej w Poznaniu na Piotrowie 4. Przeciwnikiem naszej drużyny będzie zespół Ślęzy Wrocław. Kolejny w czwartek 11 października na wyjeździe w Bydgoszczy z tamtejszą Atrego Bydgoszcz.

Skład zespołu: Enea AZS Poznań:

nr zawodniczka paszport urodzony wzrost Pozycja
2 Khaalia Hillsman USA 1996-08-01 197 Środkowa
3 Marta Nowicka Polska 1997-09-19 170 Rozgrywająca
4 Kinga Demczur Polska 1994-07-29 176 Rozgrywająca
5 Olga Jędrzejczak Polska 2002-11-19 180 silna skrzydłowa
6 Irena Matović Czarnogóra 1985-05-23 186 Silna skrzydłowa
7 Magdalena Parysek- Bochniak Polska 1989-10-27 182 silna skrzydłowa
8 Weronika Piechowiak Polska 2002-02-26 184 rzucająca
9 Olena Samburska Polska 1989-01-31 176 rzucająca
10 Karolina Stefańczyk Polska 1999-05-12 181 niska skrzydłowa
12 Dominika Urbaniak Polska 1987-01-21 187 środkowa
14 Aleksandra Parzeńska Polska 1997-09-16 187 silna skrzydłowa / środkowa
16 Julia Niemojewska Polska 1998-06-16 175 rozgrywająca
24 Kaja Wróblewska Polska 2000-02-10 183 Silna skrzydłowa
32 Jazmine Davis USA 1993-12-15 170 rozgrywająca/rzucająca
35 Sara Wróblewska Polska 2000-02-10 183 Środkowa

trener: Marek Lebiedziński

asystent trenera: Tomasz Baszak

masażysta: Marcin Lubik

trener przygotowania motorycznego: Dawid Dzikiewicz

kierownik drużyny: Karolina Dratwa

Ceny biletów na rozgrywki ekstraklasy kobiet:

15 zł – bilet normalny

10 zł – bilet ulgowy

Sponsor Tytularny:

Enea

Sponsor Strategiczny:

Miasto Poznań

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*