Wygrana Volley Wrocław z Energą MKS Kalisz

Biuro Prasowe #Volley Wrocław tekst i zdjęcie Krystian Janisz

Wrocławianki pokonały Energę MKS Kalisz w sparingowym spotkaniu rozegranym w Arena Kalisz. Trenerzy umówili się na 4 sety – wszystkie padły łupem przyjezdnych.

Czwartkowy sparing miał być podsumowaniem kolejnego etapu przygotowań wrocławianek do startu Ligi Siatkówki Kobiet. Sparing w Kaliszu jest jednym z elementów przygotowań do sezonu 2018/2019. Na razie pracujemy na dużych obciążeniach – tak w siłowni, jak i w hali – a sparing pomoże zweryfikować postępy naszych siatkarek – tak przed meczem mówił Marek Solarewicz. Trenerzy umówili się na rozegranie 4 setów. We wszystkich górą były siatkarki #VolleyWrocław.

Trenerzy drużyny z Dolnego Śląska ponownie rotowali składem, dzięki czemu na parkiecie pojawiły się wszystkie siatkarki. Najlepiej punktującą była kapitan wrocławianek – Roksana Wers. W bloku najczujniej spisała się Anna Łozowska, zdobywając 3 punktowe bloki. Dobrą zmianę w ataku ponownie dała Klaudia Felak, która dorzuciła 13 punktów do dorobku całej drużyny.

W tym sparingu pokazałyśmy swoją siłę mentalną, w szczególności zachowaliśmy chłodną głowę w końcówkach setów. Dobrze zagraliśmy w systemie blok-obrona. Ten sparing pokazał też, że mamy jeszcze rezerwy w poszczególnych elementach gry. Wiemy nad czym mamy pracować i optymistycznie patrzymy w przyszłość – powiedziała Klaudia Felak.

Przed wrocławiankami powrót do treningowej rutyny, by w przyszłym tygodniu zmierzyć się z kolejnymi rywalkami podczas VII Memoriału Agaty Mróz- Olszewskiej.

Energa MKS Kalisz : #VolleyWrocław 0:4 (23:25, 20:25, 22:25, 22:25)

Energa MKS Kalisz: Kucharska, Wańczyk (13), Janicka (11), Strózik (7), Cygan (1), Kecman (20), Kulig (L) oraz Sobolewska (2), Wałek, Andrzejczak (2), Dybek (17), Głowiak (L), Nowak (L).

#VolleyWrocław: Wers (17), Rasińska (8), Soter (7), Murek (12), Gajewska (3), Łozowska (8), Kuziak (L) oraz Felak (13), Piśla (1), Gancarz (8), Wołodko (1), Pancewicz (L)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*