Dwa wygrane mecze Grunwaldu Poznań w hokeju na trawie

Informacja Prasowa WKS Grunwald Poznań -hokej na trawie tekst Waldemar Serowski , zdjęcia Paweł Siczyński

Mistrz Polski lepszy od wicemistrza. Dwa zwycięstwa Grunwaldu.
LKS Rogowo – WZS WKS Grunwald Poznań 1:6 (0:2)
Bramki zdobyli: Adrian Krokosz -1, Paweł Bratkowski -1, Mikołaj Gumny -2, Karol Majchrzak -1, Michał Kasprzyk -1.
KS Pomorzanin Toruń – WZS WKS Grunwald Poznań 1:2 (0:2)
Bramki zdobyli: Adrian Krokosz -1, Paweł Bratkowski -1.
W czwartek (25.10.2018r.) bardzo późnym wieczorem nasi hokeiści rozgrywali kolejny mecz ligowy, przełożony ze względu na występ młodych hokeistów z Rogowa w młodzieżowej reprezentacji Polski w Buenos Aires. Po pięknej ”złotej polskie jesieni” pozostało wspomnienie i późnowieczorne godziny (20.00) spotkań przy padającym deszczu i wszechobecnym zimnie, nie sprzyjają hokeistom obu drużyn. Mimo wszystko mecz mógł się podobać. Zwycięstwo zespołu WKS Grunwald Poznań nie było zagrożone, ale akcjom naszych zawodników brakowało dynamiki i szybkości. Chwilami odnosiło się wrażenie, że nasza drużyna myślała tylko o tym, żeby mecz się skończył i można było się udać pod gorący prysznic. Dlatego duże słowa uznania dla drużyny z Rogowa, która do końca rozgrywała dobre spotkanie i osiągnięty rezultat w starciu z mistrzem Polski ujmy nie przynosi.
W niedzielę (28.10.2018r.) na boisku w Toruniu w meczu na szczycie mistrz Polski WKS Grunwald Poznań wygrał z wicemistrzem Polski drużyną KS Pomorzanin Toruń. Przed spotkaniem istniała obawa, czy deszcze nie zagrożą rozegraniu pojedynku, ponieważ boisko toruńskie bardzo szybko podczas opadów nie nadaje się do gry, ale aura okazała się łaskawa i mecz został rozegrany bez przeszkód. Mimo chłodu, drużyny pokazały interesujący hokej na trawie i kibice, którzy byli uczestnikami tego wydarzenia na brak emocji nie mogli narzekać. Składne akcje, dobre tempo i przewaga naszego zespołu pozwoliły wygrać mecz. Choć patrząc na wynik można mieć wrażenie, że pojedynek był wyrównany, to jednak zwycięstwo wojskowych było w pełni zasłużone. Przez całe spotkanie Grunwald był drużyną dominującą nad rywalem, który mądrze się bronił, a nasi hokeiści nie potrafili swojej przewagi udokumentować bramkami. Mimo straconej bramki, spokojnie grali do końca spotkania i kontrolując mecz potrafili w pojedynku na szczycie po raz kolejny pokonać najważniejszych przeciwników w grze o fotel lidera po rundzie jesiennej sezonu 2018/2019. Do końca tej rundy pozostał naszym hokeistom do rozegrania jeszcze jeden mecz – w niedzielę 04.11.2018 o godz. 13.00 na boisku WKS Grunwald Poznań przy ul. Promienistej 27 z AZS Politechnika Poznań. Serdecznie wszystkich kibiców i sympatyków hokeja na trawie zapraszamy na to derbowe spotkanie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*