Pilanki napsuły krwi drużynie z Łodzi

Biuro Prasowe Enea PTPS Piła tekst ,  fot.: Sebastian Daukszewicz

W meczu inauguracyjny rozgrywki Ligi Siatkówki Kobiet pilanki przegrały po wyrównanym meczu 1:3 z Grot Budowlanymi Łódź. 

Pierwszy set meczu lepiej rozpoczęły zawodniczki z Łodzi i to one wyszły na prowadzenie 1:5. Pilanki jednak z piłki na piłkę się rozpędzały i odrobiły straty, a następnie przejęły inicjatywę w tym secie. Podopieczne trenera Hernandeza dobrze grały blokiem i skutecznie atakowały. Rywalki z Łodzi miały problem z przyjęciem bardzo dobrych zagrywek pilanek. Ostatecznie siatkarki z Wielkopolski wygrały premierowego seta 25:16.

Drugi set lepiej zaczął się dla pilanek jednak siatkarki trenera Kryształowicza nie pozwoliły rywalkom wypracować zbyt wysokiej przewagi i gra była bardzo wyrównana. W tym secie lepiej na siatce wyglądały zawodniczki z Łodzi i to w końcówce przeważyło o ich zwycięstwie w tym secie 20:25.

Trzecią partię dobrze otwarły zawodniczki trzeciej drużyny poprzedniego sezonu. Łodzianki bardzo dobrze grały w przyjęciu co przekładało się na skuteczne ataki. Pilanki długo nie potrafiły zatrzymać dobrze dysponowanych rywalek jednak w końcówce zaczęły zbliżać się do swoich rywalek. Jednak łodzianki no roztwoniły już przewagi i wygrały do 19.

Czwarty set to znów dobry początek zawodniczek z Łodzi. Dobrze w tym secie prezentowała się Julia Twardowska, która skończyły 5 na siedem ataków. Pilanki w tym secie zdecydowanie miały problem z przyjęciem, a co a tym idzie z atakiem. W końcówce seta udało się jednak zawodniczkom Enei PTPS Piła dojść rywalki na dwa punkty jednak te zachowały zimną głowę i wygrały seta 22:25 i cały mecz 1:3.

Enea PTPS Piła – Grot Budowlani Łódź 1:3
(25:16; 20:25; 19:25; 22:25)
MVP: Maria Stenzel (Grot Budowlani Łódź)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*