Młodzieżowiec Miesiąca PKO Banku Polskiego: Sebastian Kowalczyk!

Biuro Prasowe Ekstraklasa SA tekst i zdjęcie

Tytuł Młodzieżowca Października PKO Banku Polskiego dla piłkarza Pogoni Szczecin – Sebastiana Kowalczyka! Pomocnik Portowców pokonał w walce o ten laur swojego kolegę klubowego – Sebastiana Walukiewicza oraz zawodnika Górnika Zabrze – Szymona Żurkowskiego.

W trzech październikowych meczach Kowalczyk trzykrotnie punktował w klasyfikacji kanadyjskiegi – zanotował gola i dwie asysty. Był to zdecydowanie najlepszy wynik wśród trójki nominowanych. Portowcy z nim w składzie w tym okresie dwukrotnie wygrali i ponieśli jedną porażkę. Kowalczyk wyróżnił się też między innymi dziewięcioma kluczowymi podaniami oraz celnością podań na poziomie 88%. Dzięki swoim występom w minionym miesiącu znalazł się w najlepszej jedenastce 11. kolejki oraz wśród dziesięciu graczy nominowanych do tytułu Piłkarza Października LOTTO Ekstraklasy.

Nagroda Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego została przyznana po raz drugi w historii rozgrywek najwyższej polskiej ligi piłkarskiej. Wrześniowy laur przypadł w udziale graczowi Piasta Gliwice – Patrykowi Dziczkowi. Zarówno wtedy, jak i teraz smakiem musiał się obejść natomiast kolega klubowy Kowalczyka – Sebastian Walukiewicz.

Październikowy laureat jest reprezentantem rocznika 1998. Ma za sobą występy w kadrze U-20 na turnieju Elite League w 2017 roku. W Ekstraklasie jak dotąd rozegrał dwadzieścia spotkań i strzelił jednego gola. Najczęściej w swym klubie ustawiany jest na pozycji prawego pomocnika. W Pogoni Szczecin zaczynał jako dwunastolatek i według przepisów UEFA jest wychowankiem tego klubu. Na swoim koncie ma też występy w SALOS-ie Szczecin.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*