Pierwszy trening z nowym sztabem

Źródło https://www.lechpoznan.pl  zdjęcia Elżbieta Skowron

We środę  piłkarze Lecha Poznań odbyli pierwszy trening  pod okiem nowego szkoleniowca, Dariusza Żurawia. Zajęcia trwały osiemdziesiąt minut i wzięło w nich udział dwudziestu czterech zawodników.

Piłkarze Kolejorza rozpoczęli przygotowania do niedzielnego meczu 15. kolejki Lotto Ekstraklasy z Jagiellonią Białystok. Na boisko treningowe stadionu przy ulicy Bułgarskiej lechici wyszli o godzinie 11:00 .  W pierwszych zajęciach prowadzonych przez nowy sztab szkoleniowy nie wzięli udziału piłkarze kontuzjowani oraz dopiero wracający do pełnego treningu – Tomasz Cywka, Tymoteusz Klupś, Maciej Makuszewski oraz Nikola Vujadinović.

Po krótkiej rozgrzewce bramkarze rozpoczęli trening z trenerem Zbigniewem Pleśnierowiczem. W tym czasie zawodnicy z pola ćwiczyli z trenerem Andrzejem Kasprzakiem, który przygotował dla piłkarzy ćwiczenie z podziałem na stacje. Kolejna część treningu była prowadzona przez trenera Karola Bartkowiaka. W tej fazie jednostki treningowej lechici doskonalili dokładność podań, przyjmowanie piłki oraz grę na małej przestrzeni na jeden kontakt.

Na koniec treningu do zawodników z pola dołączyli bramkarze i pod okiem trenera Dariusza Żurawia wzięli udział w bardzo intensywnym ćwiczeniu, w którym zostali podzieli na dwa zespoły i musieli wykazać się umiejętnością gry na utrzymanie piłki. Po zakończeniu jednostki treningowej większość piłkarzy pozostała na bocznym boisku i w tym czasie ćwiczyli strzały zza pola karnego.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*