Wojskowe Mistrzostwa Świata CISM w maratonie

Informacja prasowa Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych tekst i zdjęcia chor. Robert Banach

W znakomity sposób udało się uświetnić Polskim żołnierzom 100. rocznicę Niepodległości. Reprezentacja Wojska Polskiego uczestnicząca w Wojskowych Mistrzostwach Świata CISM zdobyła, w tym ważnym dla naszego kraju dniu, aż 5 medali.

W kategorii kobiet złoty medal zdobyła st. szer. Olha Kalendarova-Ochal, a medal srebrny wywalczyła szer. Aleksandra Lisowska. W kategorii mężczyzn st. szer. Marcin Chabowski zdobył srebrny medal. Ponadto dwie nasze medalistki indywidualne, wraz z st. szer. Karoliną Pilarską i st. szer. Moniką Stefanowicz wywalczyły złoty medal w klasyfikacji drużynowej kobiet. Z kolei w kategorii męskiej st. szer. Chabowski wraz z kpr. Arkadiuszem Gardzielewskim i sierż. Arturem Pelo wywalczyli drużynowo medal srebrny.

Należy nadmienić, że w tym roku nasza reprezentacja pojechała na Mistrzostwa w nieco osłabionym składzie, ze względu na udział licznej grupy naszych żołnierzy w Mistrzostwach Europy w maratonie, a dodatkowo w ostatnim okresie przygotowań kontuzję odnieśli planowani do startu sierż. Szymon Kulka oraz st. szer. Błażej Brzeziński. W związku z tym zaistniała konieczność uzupełnienia składu przez sierż. Artura Pelo, który pomimo bardzo krótkiego okresu na przygotowanie się do zawodów w pełni wywiązał się ze swojego zadania.

Bieg rozgrywany był w ramach Beirut Marathon, w którym udział wzięło około 1300 osób, a rywalizacja była wymagająca, głównie ze względu na panujące zanieczyszczenie powietrza.

Nasi maratończycy od wielu lat wiodą prym w rywalizacji na dystansie maratońskim. Swoją dominację  na arenach wojskowych potwierdzili min. podczas VI Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych Korea 2015 gdzie zdobyli 5 medali. A także na Wojskowych Mistrzostwach Świata CISM w Holandii i w Kanadzie, skąd wyjechali z kompletem medali.

Duża w tym zasługa sprawnie działającego systemu szkolenia obowiązującego w Wojsku Polskim, a także zawodników, którzy odpowiedzialnie podchodzą do postawionych im zadań.

***

Reprezentacja Wojska Polskiego na 50. Wojskowe Mistrzostwa Świata CISM w maratonie – Bejrut / Liban  2018 udała się w składzie w składzie:
1. mjr Cezary Młynarczyk
2. Koordynator dyscypliny – chor. Robert Banach
3. Trener – mł. chor. Grzegorz Gajdus
4. sierż. Artur Pelo
5. kpr. Arkadiusz Gardzielewski
6. st. szer. Marcin Chabowski
7. st. szer. Monika Stefanowicz
8. st. szer. Olha Kalendarova-Ochal
9. st. szer. Karolina Pilarska
10. szer. Aleksandra Lisowska

Drużynowo:
Mężczyźni
1. Maroko
2. Polska
3. Chile

Kobiety
1. Polska
2. Serbia
3. Hiszpania

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*