AZS UAM Poznań wygrywa z AZS Uniwersytet Warszawski 3:0

Źródło futsalistki-uam.pl tekst i zdjęcia Jarosław Jurga

O godzinie 18:00 AZS UAM Poznań odbył się pierwszy mecz w sezonie 2018/2019 w Ekstralidze Futsalu Kobiet.

AZS UAM Poznań – AZS Uniwersytet Warszawski 3:0 (2:0)

3′ Powolutku budowane te akcje po obu stronach. Nie ma szaleństwa w tym wszystkim. Obie drużyny zapoznają się z parkietem oraz sprawdzają się nawzajem.

4′ Gooollll !!! 1:0 dla UAM !!! Nic nie wskazywało, że to będzie bramka, ale Sandra Lichtenstein zobaczyła, że bramkarka jest zasłonięta i zdecydowała się uderzyć mocno po ziemi… jej uderzenie wylądowało przy dalszym słupku.

7′ Stracona bramka podziałała na zespół z Warszawy. UW przejął inicjatywę i szuka trafienia kontaktowego. Na nasze szczęście Anna Napierała bezbłędna!

9′ UAM wycisza temperament zespołu gości… ponownie więcej walki w środku pola niż pod polem karnym któregoś z zespołów.

12′ Obie drużyny starają się grać dokładnie, bezbłędnie… byle by nic się nie zdarzyło niespodziewanego…

17′ Od 10 minuty meczu obie drużyny oddały łącznie 7 uderzeń na bramkę. Obie defensywy bardzo solidne.

17′ Gooollll !!! 2:0 dla UAM !!! Wywołałem to skuteczne trafienie. Gra na prawej stronie, szybkie przerzucenie gry na lewą, a tam Alicja Zając znajduję lukę pomiędzy słupkiem a nogą bramkarki. Poznań prowadzi 2:0 !!!

19′ Uderzenie z dystansu jednej z zawodniczek z Warszawy. Piłka odbiła się od poprzeczki do ziemi ale ostatecznie wylądowało w rękawicach Anny Napierały.

Druga Połowa

21′ Gooollll !!! 3:0 !!! Druga akcja UAM w otwierającej drugą połowę minucie i mamy podwyższenie wyniku. Strzelczynią Alicja Zając !

UAM ma lekką przewagę. To nie jest spotkanie oszałamiające, nie mamy tu do czynienia z akcja za akcję… króluje spokój przeczekanie i wykorzystanie drobnych błędów, które czasem pojawiają się po obu stronach.

23′ Druga połowa bardziej przypada nam do gustu . Obie drużyny postawiły na ofensywę i mamy emocje

30′ Warszawa się budzi. Dwie minuty i dwie świetne okazję na strzelenie bramki.

33′ Blisko trafienia są… obie drużyny. Zarówno Anna Napierała, jak i Zuzanna Nikisz pokazują na co je stać

35′  Uniwersytet Warszawski  miał akcję. Dwie atakujące znalazły się sam na sam z bramkarką UAMAnna Napierała nie lękała się i pewnie wyszła z bramki wybijając piłkę daleko do przodu prosto spod nóg przymierzającej się do uderzenia.

36′  Zespół z Warszawy ma w ostatnich sekundach okazje !!

37′ UAM miał dwie stu procentowe okazje.

38′ Ania Napierała miała dobry dzień. Jeśli nie interwencja to atakujące Uniwerku Warszawskiego strzelają bezpośrednio w nią. Z drugiej strony Zuzanna Nikisz z UW też prezentowała swoją klasę i umiejętności przy atakach zespołu z Poznania.

UWZuzanna Nikisz, Paula Żach – Julia Przybyłkowicz, Marta Walczak, Katarzyna Jeryng, Emilia Jarzyna, Joanna Trzcińska, Marta Kołacińska, Justyna Głodowska, Julita Sterbicka, Zuzanna Maronde

Widać nowe twarzyczki i kilka znanych 😉

UAM zagra w składzie: Anna Napierała – Alicja Zając, Sandra Lichtenstein, Patrycja Falborska, Adrianna Sikora, Marta Kosiorek, Anna Jacewicz, Klaudia Jędraszyk, Małgorzata Ładniak, Aleksandra Jankowska, Żaneta Pawlik, Monika Nowak, Katarzyna Tarnowska, Paula Fronczak