Sport w Poznańskim wydaniu! KS AP Poznań wygrywa z MKS Dwójka Łomża

Informacja prasowa KS AP Poznań tekst Monika Krzywicka zdjęcia z meczu Elżbieta Skowron

W dniu dzisiejszym rozegrano 1 mecz ligowy na nowo otwartej, zmodernizowanej hali C, POSiR ul. Spychalskiego w Poznaniu. Mecz pomiędzy K.S.AP-Poznań a MKS Dwójka Łomża zakończył się zdecydowaną wygraną Poznańskiej drużyny z wynikiem 34:25. Największą liczbę bramek rzuciła dla AP Magdalena Ziółkowska (11), bardzo dobrze wypadła w meczu wracająca po kontuzji Kinga Chełminiak dokładając do wyniku 6 bramek. Warto wspomnieć, że w sobotę w godzinach porannych, sukces odnotowały także juniorki K.S. AP-Poznań zwyciężając Pyrki Poznań 25 do 22. To owocny weekend dla poznańskich szczypiornistek.

Klub Sportowy AP Poznań – MKS Dwójka Łomża 34:25 (18:15)

AP-Poznań- pierwszoligowy zespół kobiecej piłki ręcznej zajmuje 2 miejsce w tabeli rozgrywek w ramach grupy A, jednej z dwóch grup w naszym kraju (A i B). Jako młodziutki zespół prezentuje dynamiczny rozwój i zaskakuje pozycją w rozgrywkach szczególnie, w kontekście wcześniejszych skromnych w sukcesy lat w zakresie rozwoju tej dyscypliny, w kobiecym wydaniu, w Poznaniu. Niepowetowana strata, w postaci odstąpienia od silnego wsparcia tej dyscypliny ze strony, słusznie zawiedzonego Volkswagena pokutuje do dzisiaj. AP-Poznań stara się pokazać, że piłka ręczna zasługuje na wsparcie, realizując swoje zadania z pomocą skromniejszego wsparcia, z poszanowaniem do sportowego przewrotnego losu w rozgrywkach, z determinacją i solidnie pracuje nad rozwojem.

Wracając do infrastruktury sportowej w Poznaniu. Przypomnijmy, że zakupiona z początkiem roku 2018 przez Urząd Miasta w Poznaniu, od AWF w Poznaniu hala C przeszła modernizację i z przeznaczeniem dla potrzeb sportu i rekreacji zasiliła pulę 190 tego typu obiektów w Poznaniu. Obiekt ten, z racji na rozbudowę pozostałej infrastruktury sportowej AWF oraz inwestycję w modernizację budynku głównego stał się w dużej mierze nieużytkiem dlatego z nieskrywaną satysfakcją płynącą z obopólnych korzyści Miasto wraz z Uczelnią dokonało transakcji. Rektor AWF w Poznaniu, prof. Dariusz Wieliński, komentując sprzedaż zaznaczył, że główną intencją Uczelni jest współpraca mająca na celu propagowanie sporu i aktywności fizycznej w naszym mieście i z zadowoleniem, obejrzał sprzedany niedawno obiekt po modernizacji.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*