Wojskowi wygrywają “International Indoor Hockey Tournament in Łubianka and Unisław 2018

Informacja prasowa  WKS Grunwald Poznań tekst i zdjęcia

Wojskowi wygrywają “International Indoor Hockey Tournament in Łubianka and Unisław 2018”na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę

Za nami pierwszy w historii “Międzynarodowy Turniej Hokeja na Trawie”. Zwycięzcą został WKS Grunwald Poznań.
Przez trzy dni w gminach Łubianka i Unisław hokeiści siedmiu drużyn – Grunwald Poznań, Pomorzanin Toruń, AZS AWF Poznań, Bałagany Rustico Łubianka, HC Wien, Royal Union Dublin, HC Politechnik Korosten – rywalizowali w Międzynarodowym Turnieju Hokeja na Trawie. Władze gmin postanowiły w ten sposób uczcić rocznicę setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj.
– To był ogromny zaszczyt gościć takie drużyny. Wszyscy jesteśmy zgodni, że turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Cieszę się, że między innymi w taki sposób mogliśmy świętować 100-lecie niepodległości naszego kraju – mówił podczas zakończenia turnieju wójt Gminy Łubianka, Jerzy Zająkała.
Zawodnicy nie tylko rywalizowali, ale również świetnie się bawili i współpracowali. Podczas drugiego dnia turnieju w Brąchnowie (gmina Łubianka) odbył się mecz przyjaźni – Polska (zawodnicy z polskich klubów) vs. Reszta Świata (zawodnicy z zagranicznych klubów). Ostatecznie Polacy nie okazali się gościnni i zwyciężyli 7:3.
Natomiast w turnieju głównym najlepszy był WKS Grunwald Poznań. Podopieczni Karola Śnieżka najpierw pokonali w półfinale Bałagany Rustico Łubianka, a w finale poradzili sobie z Pomorzaninem Toruń. Trzecie miejsce zajęli studenci z AWF Poznań po pokonaniu Bałaganów Rustico Łubianka.
– Cieszę się, że mogliśmy wziąć dział w tym turnieju. Dla nas to doskonałe przetarcie przed rozgrywkami ligowymi. Mogliśmy rywalizować z najlepszymi drużynami z Polski i solidnymi zespołami z zagranicy – twierdzi trener WKS Grunwald Poznań, Karol Śnieżek.
Wyniki uzyskane przez drużynę WKS Grunwald Poznań:
Bałagany Rustico Łubianka – WKS Grunwald Poznań 4:3
Railway Union Dublin – Grunwald Poznań 1:9
WKS Grunwald Poznań – AZS AWF Poznań 9:2
WKS Grunwald Poznań – HC Wien 6:2
WKS Grunwald Poznań – Politechnik Korosten 10:1
Pomorzanin Toruń – WKS Grunwald Poznań 5:4
Tabela po rundzie zasadniczej::
1. Pomorzanin Toruń 28 pkt.
2. WKS Grunwald Poznań 22 pkt.
3. Bałagany Rustico Łubianka 17 pkt.
4. AZS AWF Poznań 15 pkt.
5. HC Wien 14 pkt.
6. RUHC Dublin 5 pkt.
7. Politechnik Korosten 0 pkt.
Półfinały:
Pomorzanin Toruń – AZS AWF Poznań 6:4
WKS Grunwald Poznań – Bałagany Rustico Łubianka 5:1
Mecz o 3. miejsce:
Bałagany Rustico Łubianka – AZS AWF Poznań 2:4
Mecz o 1 miejsce:
Pomorzanin Toruń – WKS Grunwald Poznań 1:3
Bardzo dziękujemy Wójtowi Gminy Łubianka Panu Jerzemu Zająkała, Wójtowi Gminy Unisław Panu Jakubowi Danielewiczowi, Panu Krzysztofowi Zakrzewskiemu, Filipowi Sobczakowi, drużynie Bałagany RUSTICO Łubianka i wszystkim osobom, które przyczyniły do perfekcyjnie zorganizowanego turnieju. Poziom sportowy turnieju, zaangażowanie i gościnność były znakomitą reklamą gmin Łubianka i Unisław, za które składamy serdeczne podziękowania.
Wojskowy Klub Sportowy „Grunwald” Poznań

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*