Dwa awanse juniorów Akademii Miedzi

Biuro Prasowe MKS Miedź Legnica SA  tekst i zdjęcia

Dwa awanse juniorów Akademii Miedzi

Drużyny juniorów starszych LDJS i LOJS w miniony weekend zanotowały awanse do wyższych klas rozgrywkowych. Podopieczni trenera Wojciecha Robaszka wygrali LDJ i awansowali do Ligi Makroregionalnej, natomiast gracze prowadzeni przez trenerów Sebastiana Przybyłkę i Dariusza Morawskiego zaliczyli promocję do Ligi Dolnośląskiej.

Zacznijmy jednak od graczy zespołu A1 prowadzonego przez trenerów Wojciecha Robaszka, Sebastiana Przybyłkę i Grzegorza Szamotulskiego, którzy zakończyli rundę jesienną aktualnego sezonu na pierwszym miejscu w LDJS. Legniczanie z 13 spotkań, wygrali 12 i zaliczyli tylko jedną porażkę. Takie wyniki wystarczyły, aby wygrać LDJS. Miedź wyprzedziła w tabeli ligowej Chrobrego Głogów, który tracił do legniczan 2 punkty. W związku z tym obie drużyny awansowały do Ligi Makroregionalnej, gdzie będą rywalizować z przedstawicielami województwa opolskiego, śląskiego i lubuskiego. Spośród ośmiu zespołów, zwycięzca awansuje do Centralnej Ligi Juniorów.

Warto zaznaczyć, że  Miedź Legnica w tej rundzie grała nie tylko skutecznie ale i widowiskowo. Dowodem na to może być akcja legniczan, w której wymienili oni aż 22 podania i zdobyli gola w wygranym meczu z Lechią w Dzierżoniowie.

BRAMKAhttps://www.youtube.com/watch?v=SwxU3FMs0MQ

Kolejnym zespołem Akademii Miedzi Legnica, który w miniony weekend awansował o klasę wyżej byli podopieczni trenerów Sebastiana Przybyłki i Dariusza Morawskiego z Ligi Okręgowej Juniora Starszego. Miedź pewnie wygrała te rozgrywki nie ponosząc ani jednej porażki czy choćby remisu.  Co najciekawsze Miedź zdobyła aż 117 bramek i tylko 1 straciła. Taki rezultat sam prosi się o szacunek. W nadchodzącej rundzie legniczanie uzupełnią stawkę Ligi Dolnośląskiej Juniorów Starszych. Gratulujemy!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*