Polska wygrywa z Ukrainą w tenisie stołowym kobiet

Źródło www.poznan.pl zdjęcia Elżbieta Skowron

Zmodernizowana hala C Poznańskich Ośrodków i Rekreacji okazała się szczęśliwa dla Reprezentacji Polski. W kwalifikacyjnym meczu do Drużynowych Mistrzostw Europy Polki pokonały Ukrainę 3:1. 

Był to kolejny mecz kadry narodowej tenisistek stołowych, który w ostatnich latach został rozegrany w Poznaniu. Poprzednio w roku 2016 Polki gościły w Poznaniu Szwajcarię, a rok później Hiszpanię. Dzięki bardzo dobrej organizacji i zainteresowaniu kibiców Reprezentacja wróciła do Poznania by rozegrać mecz, który decydował o tym komu przypadnie pierwsze miejsce w grupie. Awans do Drużynowych Mistrzostw Europy i Polki, i Ukrainki miały już zapewniony.

W pierwszym pojedynku mierzył się ze sobą Natalia Bajor i Anastasia Bratenko. Polka okazała się lepsza, zwyciężając 3:1. W następnym starciu po raz kolejny poznańska publiczność zobaczyła w akcji Natalię Partykę. Choć Reprezentantka Polski zwyciężyła 3:0 to gra jej rywalki, Solomiji Bratejko mogła się podobać. Gorszy moment dla kadry Polski przyszedł wraz z pojedynkiem z  Katarzyny Węgrzyn z Tetianą Bilenko. Ukrainka wygrała bardzo pewnie 3:0. Jednak za sprawą Natalii Bajor, która pokonała Weronikę Hud 3:0 kibice mogli się cieszyć ze zwycięstwa 3:1 w całym meczu. Ostatecznie grupę wygrała Ukraina, Polska zajęła drugie miejsce, a trzecie Słowenia.

Poza emocjami sportowymi na kibiców czekały inne niespodzianki. Reprezentantki obu krajów otrzymały okolicznościowe grawertony, a w przerwach spotkania rozlosowano wiele ciekawych upominków.

Współorganizatorem meczu kwalifikacyjnego był Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*