Derbowa porażka szczypiornistów Grunwaldu Poznań

Tekst Barbara Wrotniewska , zdjęcia Elżbieta Skowron

W rozgrywanym o nietypowej porze spotkaniu 9. kolejki I ligi piłki ręcznej mężczyzn WKS Grunwald Poznań przegrał z KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 21:23 (11:13), notując pierwszą w tym sezonie porażkę we własnej hali.

Kibice, którzy w niedzielne popołudnie tłumnie zjawili się na poznańskich trybunach mieli okazję oglądać niezwykle wyrównane starcie wielkopolskich drużyn. Mecz celnym rzutem na bramkę Filipa Tarko otworzył Damian Krzywda. WKS piłkę między słupkami umieścił dopiero w 4. minucie za sprawą skutecznego kontrataku Michała Majewskiego. Od pierwszych minut wynik oscylował w granicach remisu. Dwubramkowe prowadzenie podopieczni trenera Kazimierza Kotlińskiego wypracowali dopiero w 29. minucie, kiedy to bramkę z 7 metra zdobył Szymon Wojciechowski.

Druga połowa meczu rozpoczęła się od celnego rzutu Mikołaja Przybylskiego. Na kolejną bramkę zawodników ze stolicy wielkopolski kibice musieli poczekać aż 11 minut. Wszystko to za sprawą dobrze grającego Patryka Folusznego.

Dzięki skutecznym rzutom Krzysztofa Westwala i Damiana Bajki WKS w 53. minucie meczu doprowadził do wyrównania. Wtedy ciężar gry w zespole KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski wziął na siebie Jakub Przybylski (najmłodszy zawodnik na boisku, brat grającego w poznańskim zespole Mikołaja). Indywidualne akcje tego zawodnika spowodowały, że Grunwald Poznań odniósł pierwszą we własnej hali, a piątą porażkę w całym sezonie.

Następne spotkanie podopieczni trenera Rafała Walczaka rozegrają 1 grudnia we własnej hali gdzie o godzinie 17:00 gdzie podejmować będą lidera tabeli- Olimpia MEDEX Piekary Śląskie.

WKS Grunwald Poznań-KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 21:23 (11:13)

WKS: Tarko, Kulczyński- Nieradko (5), Bartłomiejczyk (4), Westwal (4), M. Przybylski (3), Bajka (2), Galewski (1), Tórz (1), Harasymek, Pawłowski, Martyński, Nowicki, Piechowiak, Płócienniczak

KPR: Foluszny, Foterek- J. Przybylski (6), Biegański (4), Salamon (3), Krzywda (3), S. Wojciechowski (2), Brychcy (2), Marciniak (1), M. Wojciechowski (1), Wojkowski (1), Kryszczak, Taczka