Najlepszy mecz w sezonie piłkarzy ręcznych WKS Grunwald

Informacja prasowa WKS Grunwald Poznań tekst Krzysztof Brzeziński , zdjęcia Elżbieta Skowron

Najlepszy mecz w sezonie rozegrali wczoraj piłkarze ręczni WKS Grunwald, pokonując lidera rozgrywek Olimpię Medex Piekary Śląskie 27-25. Od pierwszych minut spotkania było widać pełną mobilizację naszego zespołu. Ton grze nadawali doświadczeni zawodnicy , Dominik Płócienniczak, Arkadiusz Galewski i Michał Tórz. W bramce bardzo dobrze prezentował się Filip Tarko. Zawodnicy postawili na grę obronną stąd niski wynik do przerwy. Po zmianie stron wynik oscylował wokół remisu, Z upływem czasu częściej padały bramki po szybkich akcjach obydwu zespołów. Kluczowe dla całego spotkania były ostatnie minuty, w których skuteczniejszy okazali się nasi zawodnicy, a  rzuty przeciwników obronił Filip Tarko. Wspaniałym zwycięstwem uświetniliśmy obchody 90 lecia Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej oraz 100 lecia piłki ręcznej, które odbyły się  w dniu wczorajszym. Największymi sukcesami może pochwalić się WKS GRUNWALD POZNAŃ
Za tydzień ostatni mecz I rundy o godz. 17.00 gościć będziemy zespół z Grodkowa.
WKS Grunwald Poznań – Olimpia Medex Piekary Śląskie  27:25 ( 10:9)
Bramki dla Grunwaldu zdobyli ; Bartłomiejczyk Daniel 4 , Galewski Arkadiusz 8 , Martyński Krzysztof 3, Nowicki Piotr 1, Piechowiak Patryk 1, Półcienniczak Dominik 7, Tórz Michał 3