Zwycięstwo dzięki sportowej postawie przeciwników! Warta – hokej na trawie wygrywa na wyjeździe

Informacja prasowa WKS Grunwald Poznań hokej na trawie tekst Waldemar Serowski , zdjęcia Paweł Siczyński

Zwycięstwo dzięki sportowej postawie przeciwników!
WZS WKS Grunwald Poznań – KS Lipno Stęszew 29:1 (13:1)
Bramki w meczu strzelili: Artur Mikuła -6, Michał Kasprzyk -5, Karol Majchrzak -4, Tomasz Marcinkowski -3, Tomasz Dutkiewicz -3, Mateusz Poltaszewski -2, Paweł Bratkowski -2, Mateusz Hulbój -2, Szymon Hutek -1, Jakub Janicki -1.
W rozegranym w sobotni wieczór (01.12.2018r.) meczu inauguracyjnym sezon halowy 2018/2019 w nowo wyremontowanej hali „C” Poznańskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na „Chwiałce” ul. Jana Spychalskiego 34, drużyna WZS WKS Grunwald Poznań wysoko wygrała z hokeistami ze Stęszewa. W tym meczu na komentarz zasługuje nie sam wynik, ale przede wszystkim fantastyczne zachowanie drużyny KS Lipno Stęszew. W przerwie spotkania lekarz musiał natychmiast wyjechać i gdyby nie postawa drużyny gości i wszystkich osób obsługujących zawody, pojedynek mógł zostać nie ukończony. Cierpliwe oczekiwanie na nową obsługę medyczną pokazuje, że zasady fair play jeszcze w polskim sporcie obowiązują. Dzięki wyrozumiałej postawie drużyny ze Stęszewa i wszystkich osób biorącym czynny udział w meczu: sędziów, delegata technicznego PZHT, redaktora Radia Poznań Sport i pań z obsługi hali sportowej, spotkanie zostało wznowione i rozegrane do końca już bez przeszkód.
Miło jest pisać o tak istotnym fakcie, ponieważ w obecnych czasach różnie bywa z uprzejmością i zasadami sportowej rywalizacji. W imieniu gospodarzy zawodów – drużyny hokeja na trawie WZS WKS Grunwald Poznań – serdecznie dziękujemy.

Zespół należałoby wyróżnić za : Fair Play for KS Lipno Stęszew

Tekst i zdjęcia Michał Wachowiak

Udane rozpoczęcie halowych rozgrywek przez drużynę Warty Poznań.

Pierwszy mecz rozgrywek o Halowe Mistrzostwo Polski Seniorów 2018/2019 warciarze rozegrali na wyjeździe z drużyną HKS Siemianowiczanka. Daleki wyjazd i kilka braków kadrowych nie przeszkodziło w odniesieniu zwycięstwa. Wynik po pierwszej połowie to 3:5. Dwie bramki zdobył Bartosz Zaworski a kolejne 3 dołożył Waldemar Rataj. Druga połowa nie wiele różniła się od pierwszej, gospodarze próbowali zagrać agresywniej i na ostatnie minuty wycofali bramkarza, jednak zawodnicy Warty umiejętnie rozgrywali spotkanie i mecz zakończył się wynikiem 6:9. Ważne wyjazdowe zwycięstwo na początek sezonu pozwala patrzeć optymistycznie na kolejne mecze. Już w najbliższą sobotę kolejny wyjazdowy mecz. Tym razem Warta Poznań uda się do Gąsawy na mecz z miejscowym LKS.

HKS Siemianowiczanka 6:9 (3:5) KS WARTA POZNAŃ
Bramki dla zielonych strzelili
Bartosz Zaworski x3
Waldemar Rataj x4
Michał Wachowiak
Artur Pacanowski

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*