Druzgocące zwycięstwo Polaków nad Turkami – Polski Związek Tenisa Stołowego

Biuro Prasowe PZTS tekst  i zdjęcia Marcin Frej

W ostatnim meczu fazy grupowej eliminacji do Drużynowych Mistrzostw Europy w Tenisie Stołowym, biało-czerwoni w fantastycznym stylu pokonali reprezentację Turcji. Zwycięstwo zapewniło naszej drużynie awans z pierwszego miejsca w grupie.

Spotkanie rewanżowe pomiędzy Polską i Turcją zakończyło się wynikiem 3:0. Nasi reprezentanci stracili w całym spotkaniu tylko jeden set, mocno zaznaczając swoją przewagę nad rywalami. We wtorkowym spotkaniu, które odbyło się w hali Bogorii Dartom Grodzisk Mazowiecki, punkty zdobyli dla nas: Jakub Dyjas, grający na co dzień w klubie Libherr Ochsenhausen, Wang Zeng Yi, trener i zawodnik klubu LOTTO Superligi Dojlidy Białystok oraz Marek Badowski, zawodnik grodziskiej Bogorii Dartom.

„Szansa na awans pojawiła się po zmianach w składzie reprezentacji. Do drużyny powrócił Wang Zeng Yi, którego obecność w składzie miała znaczący wpływ na pokonanie w meczu rewanżowym reprezentacji Chorwacji oraz świetny wynik pierwszego spotkania z Turcją.” – powiedział przed meczem rewanżowym Tomasz Krzeszewski, trener kadry narodowej seniorów.

Wyniki poszczególnych pojedynków w meczu z Turcją, pokazały wyśmienitą dyspozycję naszych zawodników: Jakub Dyjas pokonał Tungaya Yilmaza 3:1 (11:6, 11:7, 9:11, 11:6), Wang Zeng Yi nie dał szans Ibrahimowi Gunduzowi ogrywając go 3:0 (11:9, 11:9, 11:8), a Marek Badowski zwieńczył sukces dominacją nad Yigenlerem Abdullahem Talhanem kończąc spotkanie rezultatem 3:0 (11:7, 11:6, 11:6).

Do Drużynowych Mistrzostw Europy w Tenisie Stołowym 2019, które we francuskim Nantes, awansowały również polskie tenisistki stołowe, które w eliminacjach wygrały wszystkie rozegrane spotkania.

Sukcesy polskich zawodników i zawodniczek są doskonała wiadomością dla wszystkich miłośników tenisa stołowego. Należy pamiętać, że najbliższe indywidualne Mistrzostwa Europy w Tenisie Stołowym, odbędą się we wrześniu 2020 roku w Warszawie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*