Enea Energetyk Poznań kończy pierwszą rundę i organizuje Energetyczną Szlachetną Paczkę!

Biuro Prasowe Enea Energetyk Poznań tekst Jakub Matyka zdjęcia Energetyk

Enea Energetyk Poznań rozegrała ostatni mecz pierwszej części sezonu 1 Ligi Kobiet. Po 5-setowym starciu poznanianki przegrały w środę wieczorem 3:2 z Joker Mekro Świecie. W najbliższą sobotę drużyna Marcina Patyka rozpocznie drugą rundę meczem wyjazdowym w Gliwicach. Dzień później swój finał będzie miała wyjątkowa akcja klubu – Energetyczna Szlachetna Paczka!

Fotel wicelidera po 13 kolejkach

Popularne #energetykgirls dały wiele powodów do radości poznańskim kibicom w pierwszej rundzie sezonu 2018/2019. Poznanianki w swoim drugim roku rozgrywek na parkietach 1 Ligi Kobiet prezentowały bardzo równą, wysoką formę praktycznie we wszystkich 13 kolejkach, ostatecznie wygrywając 10 spotkań i przegrywając zaledwie 3 mecze (wszystkie wynikiem 2:3 w setach). W ostatnim spotkaniu na wyjeździe w Świeciu, podopieczne Marcina Patyka zagrały z 4 drużyną w tabeli – Jokerem Mekro. Poznanianki osłabione kontuzją liderki drużyny Klaudii Świstek, bardzo długo szukały swojego rytmu w tym spotkaniu. Pierwsze dwie partie gospodynie bardzo pewnie rozstrzygnęły na swoją korzyść, wygrywając do 18 i 19. Trzeci i czwarty set środowego spotkania to zdecydowanie lepsza gra drużyny Enea Energetyk Poznań. Poznanianki najpierw obroniły piłkę meczową i wygrały trzecią odsłonę 31:29, natomiast w kolejnej partii dosłownie wypunktowały przeciwniczki 25:18. W ostatnim secie na parkiecie również nie brakowało emocji. Wyrównana rywalizacja miała miejsce do samego końca, a ostatecznie lepsze okazały się gospodynie wygrywając dwoma oczkami 15:13. Enea Energetyk Poznań wywozi z trudnego terenu cenny 1 punkt i kończy pierwszą część ligowych zmagań na bardzo dobrym, drugim miejscu w tabeli.

W najbliższą sobotę poznańska drużyna rozegra 14 kolejkę również na wyjeździe. Na początku drugiej części sezony popularne #energetykgirls zagrają w Gliwicach z miejscową drużyną AZS Politechniki Śląskiej. Pierwszy mecz w Poznaniu zakończył się wynikiem 3:1 dla podopiecznych Marcina Patyka.

Energetyczna Szlachetna Paczka dla potrzebującej rodziny

Grudzień w energetycznym klubie z Poznania to nie tylko sportowa rywalizacja, ale również bardzo wyjątkowa inicjatywa. – Razem ze Szlachetną Paczką wybraliśmy jedną z wielkopolskich rodzin, która bardzo potrzebuje pomocy. Lista potrzeb oraz marzeń rodziny jest bardzo długa, jednak wierzę, że dzięki zaangażowaniu naszych energetycznych zawodników oraz ich rodzin, a także kibiców i sympatyków klubu będziemy w stanie spełnić wszystkie z nich i sprawić, że zbliżające się Święta będą naprawdę wyjątkowe. Do naszej energetycznej paczki może przyłączyć się każdy, kto chciałby przekazać od siebie potrzebne rzeczy lub wesprzeć akcję finansowo – mówi Robert Rakowski, prezes Enea Energetyk Poznań.

Energetyczna Szlachetna Paczka potrwa do końca tygodnia. Do soboty 8 grudnia zbierane są wszystkie potrzebne rzeczy oraz niezbędne środki finansowe, natomiast w niedzielę 9 grudnia o godz. 12:00 w Hali C POSiR przy ul. Spychalskiego 34 odbędzie się oficjalne pakowanie, na które serdecznie zapraszamy wszystkich przedstawicieli mediów. Chwilę później Energetyczna Szlachetna Paczka wyruszy w drogę klubowym EnergoBusem bezpośrednio do potrzebującej rodziny, która wyraziła zgodę na wizytę mediów.

Szczegóły akcji – https://www.facebook.com/events/2195299077391824/
Oficjalna zbiórka – https://zrzutka.pl/energetyczna-szlachetna-paczka-68ddcr
Informacje na stronie www – https://bit.ly/2BUzh27

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*