Cenne zwycięstwo.

Informacja prasowa WKS Grunwald Poznań hokej na trawie tekst Waldemar Serowski , zdjęcia Paweł Siczyński

UKH Start 1954 Gniezno – WZS WKS Grunwald Poznań 6:10 (2:7)

Bramki strzelili: Artur Mikuła -4, Karol Majchrzak -2, Ryszard Wiśniewski -1, Mikołaj Gumny -1, Tomasz Marcinkowski -1 i Tomasz Dutkiewicz -1.

W rozegranym w sobotę (08.12.2018r.) meczu, nasza drużyna spokojnie i pewnie pokonała ambitną drużynę Startu Gniezno. Pojedynek rozpoczął się bardzo efektowną prezentacją, gdy speaker wywołujący zawodników na boisko przedstawiał aktorów spotkania. Trzeba pochwalić prowadzącego z mikrofonem, gdyż przez cały mecz w komunikatywny i jasny sposób informował licznie przybyłą (mimo biletów wstępu) publiczność o sytuacjach dziejących się na boisku. Brawo! WKS Grunwald Poznań rozpoczął spotkanie od falowych ataków, ale przez 10 minut na tablicy wyników wynik oscylował wokół remisu (2:2). Dopiero po tym czasie nasi hokeiści strzelili 5 bramek i już do końca meczu kontrolowali wydarzenia na boisku. Jednak w końcówce pojedynku po zdjęciu bramkarza i wprowadzeniu szóstego zawodnika (gra w przewadze), drużyna „pogubiła się” i straciła niepotrzebne gole. Dla trenerów jest to element do poprawienia, ale wiadomo, że w rozgrywkach ligowych takie rozwiązanie taktyczne trzeba koniecznie trenować, aby w rundzie finałowej nie było żadnych niespodzianek. W sobotnim meczu najlepszym zawodnikiem był Artur Mikuła, który strzelił 4 gole i grał na wysokim poziomie. Dla naszej drużyny był to ostatni mecz ligowy w tym roku, a przerwa będzie trwała do 19.01.2019r. Teraz czas na podsumowania roku i odpoczynek świąteczno-noworoczny.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*