Filip Ivić i Luka Cindrić o krok od mistrzostw świata!

Biuro Prasowe PGE VIVE Kielce tekst Magdalena Pluszewska , zdjęcia Patryk Ptak

Chorwacki związek piłki ręcznej, Hrvatski Rukometni Savez, ogłosił listę zawodników powołanych na pierwszą część ostatniego etapu przygotowań do styczniowych mistrzostw świata, które w dniach 10-27.01.2019 r. odbędą się w Niemczech i w Danii. Wśród kadrowiczów znaleźli się gracze PGE VIVE Kielce, Luka Cindrić i Filip Ivić.

Chorwaci na zbliżającym się czempionacie globu zagrają w grupie B z Hiszpanią, Macedonią, Islandią, Bahrajnem i Japonią, a ich mecze rozgrywane będą w monachijskiej Olympiahalle. Trener Lino Cervar na pierwszą część zimowych przygotowań do turnieju powołał szesnastu zawodników, wśród których znaleźli się bramkarz PGE VIVE, Filip Ivić oraz środkowy rozgrywający Luka Cindrić.

Zbiórka kadrowiczów wyznaczona jest na czwartek, 20 grudnia, na godz. 13, w Zagrzebiu. Po trzech dniach treningów zawodnicy rozjadą się do domów na święta i ponownie spotkają się na drugiej części przygotowań 26 grudnia. Poza Luką Cindriciem i Filipem Iviciem na liście Lino Cervara znaleźli się byli gracze PGE VIVE Kielce, bramkarz Marin Sego i skrzydłowy Manuel Strlek.

16 ZAWODNIKÓW POWOŁANYCH NA ZGRUPOWANIE REPREZENTACJI CHORWACJI W ZAGRZEBIU:

 1. Marin Šego, MOL-Pick Szeged,
 2. Filip Ivić, PGE VIVE Kielce,
 3. Zlatko Horvat, RK PPD Zagreb,
 4. Josip Božić Pavletić, RK PPD Zagreb,
 5. Manuel Štrlek, Telekom Veszprem,
 6. David Mandić, RK PPD Zagreb,
 7. Leon Šušnja, RK PPD Zagreb,
 8. Marin Šipić, RK Nexe
 9. Halil Jaganjac, RK Nexe,
 10. Alen Blažević, MOL-Pick Szeged,
 11. Luka Cindrić, PGE VIVE Kielce,
 12. Igor Karačić, RK Vardar,
 13. Lovro Jotić, RK PPD Zagreb,
 14. Jakov Vranković, Grundfos Tatabanya,
 15. Josip Vekić, RK PPD Zagreb,
 16. Ivan Sršen, RK PPD Zagreb

Na liście powołanych zabrakło trzeciego z kieleckich Chorwatów, Marko Mamicia, który wczoraj wrócił do Kielc z kliniki w Bieruniu, gdzie przeszedł artroskopię stawu skokowego. Rozgrywający w najbliższym czasie będzie poruszał się o kulach, a po badaniach kontrolnych rozpocznie rehabilitację. Zabieg był konieczny ze względu na odnawiające się kontuzje, które wykluczały Marko z regularnej gry.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*