Energetyczna wigilia i ostatni mecz w 1 Lidze Kobiet w tym roku!

Biuro Prasowe Enea Energetyk Poznań tekst i zdjęcie Jakub Matyka

W czwartek 20 grudnia odbyła się Wigilia klubu Enea Energetyk Poznań. Podczas spotkania podsumowano rok i wręczono zasłużone wyróżnienia za wyjątkowy dla klubu okres. Natomiast w najbliższą sobotę o godzinie 17:30 w Warszawie popularne #energetykgirls zagrają z tamtejszą Bluesoft Mazovią. – Będziemy walczyły o zwycięstwo. Naszym celem jest zakończenie roku wygraną. Chcemy również zawodniczkom Mazovii zrewanżować się za porażkę na naszej sali 2:3 – mówi Katarzyna Urbanowicz, środkowa Enea Energetyk Poznań.

Uroczyste podsumowanie roku w świątecznej atmosferze

Wczorajsze spotkanie wigilijne było jednym z niewielu dni w kalendarzu, kiedy liczni sportowcy, trenerzy i działacze klubu Enea Energetyk Poznań spotkali się w jednym miejscu. Była to nie tylko okazja do spotkania w świątecznej atmosferze oraz składania wzajemnych życzeń w energetycznej rodzinie, ale również doskonały moment na podsumowanie 2018 roku. Roku wyjątkowo udanego w poznańskim klubie. Podczas wigilii wyróżniono również najważniejszych autorów tegorocznych sukcesów.

Rok był wyjątkowo udany zarówno z uwagi na jubileusz 60-lecia, jak i fantastyczny wynik sportowy, który osiągnęliśmy. 49 miejsce w Polsce w klasyfikacji Dzieci i Młodzieży na ponad 3200 klubów to niebywały wyczyn! Myślę, że wszyscy, którzy przyczynili się do tego sukcesu mogą być z siebie dumni – powiedział Robert Rakowski, Prezes Enea Energetyk Poznań.

Ostatnie starcie #energetykgirls przed świątecznym urlopem

Zanim podopieczne Marcina Patyka zasiądą do wigilijnego stołu w rodzinnej atmosferze, czeka ja jeszcze weekendowy wyjazd do stolicy, gdzie zmierzą się z drużyną BlueSoft Mazovia Warszawa. Stołeczne siatkarki zajmują spokojne dziesiąte miejsce w ligowej tabeli, zdobywając 15 punktów i legitymując się bilansem setów 25:38.

Aktualne wiceliderki 1 Ligi Siatkówki Kobiet do rywalizacji przystąpią opromienione i naładowane pozytywną energią po pięknym pojedynku, w którym Enea Energetyk Poznań pewnie pokonała UKS Szóstkę Mielec 3:0. Dodatkową motywacją przed sobotnie potyczką będą nienajlepsze wspomnienia z pierwszej rundy rozgrywek, kiedy popularne #energetykgirls przegrały z Mazovią na własnym parkiecie po 5-setowym spotkaniu 2:3.

Będziemy walczyły o zwycięstwo, zresztą, jak w każdym meczu. Naszym celem jest zakończenie roku wygraną. Chcemy też zrewanżować się za porażkę w Poznaniu 2:3. Jesteśmy zespołem walecznym z uśmiechem na twarzy. Gramy i bawimy się siatkówką. Chcemy czerpać z tego radość i satysfakcję. W każdym starciu, w tym ostatnim tegorocznym w Warszawie również – przekonuje Katarzyna Urbanowicz, środkowa Enea Energetyka Poznań.

BlueSoft Mazovia Warszawa – Enea Energetyk Poznań
Sobota, 22 grudnia, godz. 17:30 – Hala OSiR Ochota, ul. Nowowiejska 37B

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*