Miedź podpisała kontrakt z Rafałem Adamskim

Biuro Prasowe MKS Miedź Legnica SA tekst i zdjęcie

Utalentowany, 17-letni napastnik Rafał Adamski podpisał dziś pierwszy w swoim życiu profesjonalny kontrakt piłkarski. Zawodnik Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica dołączył tym samym do drużyny Dominika Nowaka i będzie zawodnikiem Miedzi przez najbliższe trzy lata.

Rafał Adamski to 17-letni zawodnik Akademii Miedzi, który w półtora roku zapewnił sobie profesjonalny kontrakt piłkarski w ekstraklasowej Miedzi Legnica. Adamski trafił do legnickiej Akademii półtora roku temu z Dzierżoniowa. Zawodnik szybko pokazał się z dobrej strony i zadebiutował w barwach legnickiego klubu. Początkowo był zawodnikiem drużyn juniorskich, z których szybko trafił do Miedzi II Legnica, gdzie w swoim debiucie zdobył gola w meczu ze Stilonem Gorzów. Adamski prezentował się na tyle dobrze, że uwagę na 17-latka zwrócił Dominik Nowak. Trener ekstraklasowej Miedzi dołączył zawodnika do treningów z pierwszym zespołem.

– Na pewno podoba mi się w nim jego odwaga. Jest na treningach widoczny. Fizycznie będzie musiał jeszcze pracować, natomiast liczymy na jego szybki i dobry rozwój. Jest to ciekawy chłopak. Ma dobre umiejętności czysto piłkarskie. Na pewno ma spore umiejętności techniczne, jest dobrze wyszkolony. W połączeniu z jego odwagą daje to dość ciekawy materiał na piłkarza – mówi trener Dominik Nowak.

Kontrakt Rafała Adamskiego z Miedzią Legnica będzie obowiązywał przez najbliższe 3 lata.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*