PILNE! Alex Dujshebaev na dłużej w Kielcach!

Biuro Prasowe PGE VIVE Kielce tekst Magdalena Pluszewska , zdjęcie archiwalne

Wspaniałe wieści dla kibiców PGE VIVE Kielce! Jeden z najlepszych piłkarzy ręcznych na świecie przedłużył kontrakt z naszym klubem! Alex Dujshebaev zostanie w Kielcach aż do 2022 roku!

Choć za oknami zimno i wietrznie, w klubie Mistrzów Polski aż wrze w temacie kontraktów. Wczoraj informowaliśmy o tym, że po sezonie 2018/2019 z drużyny PGE VIVE odejdzie Vladimir Cupara, dziś natomiast mamy fantastyczne wieści – swój kontrakt przedłużył starszy z synów trenera Talanta Dujshebaeva, Alex! Temperatura zresztą szybko nie opadnie, w najbliższym czasie na pewno będzie jeszcze gorąco.

Rozgrywający ma za sobą rewelacyjny okres – trzykrotnie jesienią trafiał do najlepszej siódemki kolejek Velux EHF Champions League – po meczach z Veszprem, Montpellier i z Brześciem, a dodatkowo EHF uhonorował go tytułem Gracza Września. Alex doskonale sprawdził się w roli lidera zespołu, gdy musieliśmy stawiać czoła europejskim wyjadaczom w bardzo okrojonym z powodu kontuzji składzie. Grał nie tylko na swojej nominalnej pozycji, prawym rozegraniu, ale także na środku, doskonale dyrygował grą swojej ekipy i zdobywał bramki, przez długi czas utrzymując się na pierwszym miejscu rankingu strzelców Ligi Mistrzów (obecnie zajmuje drugą pozycję z 66 trafieniami, tracąc sześć do prowadzącego Nico Roennberga). Niedawno Alex znalazł się także wśród najlepszych graczy świata według wortalu Handball Planet!

Jestem niesamowicie szczęśliwy, że przedłużyliśmy kontrakt z Alexem, to obecnie jeden z najlepszych zawodników globu – komentuje prezes Bertus Servaas.

Alex trafił do PGE VIVE Kielce w 2017 roku z Vadaru Skopje, z którym wygrał Ligę Mistrzów. Pierwotnie jego umowa obowiązywała do 2020 roku, obecnie została przedłużona do 2022. 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*