Enea Energetyk Poznań z Klaudią Świstek wraca do Poznania w Nowym Roku

Informacja prasowa Enea Energetyk Poznań tekst Jakub Matyka

W najbliższy weekend Enea Energetyk Poznań, aktualny lider 1 Ligi Kobiet, powalczy o pierwsze zwycięstwo w Nowym Roku na własnym parkiecie i kolejne cenne punkty ligowe. Przeciwniczkami #energetykgirls będą ostatnio rewelacyjne siatkarki Budowlanych Toruń, które w ubiegłym tygodniu pokonały 7R Solną Wieliczka – aktualnie drugą drużynę ligowej tabeli. W poznańskiej ekipie zobaczymy wracającą po kontuzji Klaudię Świstek.

Coraz lepiej spisujące się w tym sezonie torunianki przed kilkoma dniami dość sensacyjnie wygrały u siebie z Solną Wieliczka 3:1, dzięki czemu poznanianki wskoczyły na pozycję lidera ligowych zmagań. Siatkarki z rodzinnego miasta Mikołaja Kopernika, mimo że spisują się z meczu na mecz coraz lepiej, nadal zajmują dość odległe 11 miejsce w ligowej stawce. Na ich aktualną pozycję składa się 19 punktów (5 wygranych i 12 porażek) oraz bilans setów 26:40. Odległe miejsce w tabeli nie do końca świadczy o możliwościach Budowlanych Toruń. Do najważniejszych ogniw zespołu należą bowiem zawodniczki z dość bogatą, ale i barwną kartą zapisaną na parkietach Ligi Siatkówki Kobiet. Chodzi min. o przyjmującą Dominikę Minicz
(z.d. Sieradzan) oraz Karolinę Bednarek, która gra na środku siatki.

#Energetykgirls z Klaudią Świstek w składzie odliczają godziny do powrotu na „Chwiałkę”

W szeregach ekipy trenera Marcina Patyka panuje radość i optymizm, ale też duża świadomość, że mimo aktualnego prowadzenia w 1 Lidze Siatkówki Kobiet, do wymarzonego celu droga jest jeszcze bardzo długa. Poza pozycją lidera, bardzo cieszy również powrót do treningów po kontuzji barku bardzo energetycznej przyjmującej Klaudii Świstek.

Bardzo się cieszę, że mogę już w pełni uczestniczyć w treningu. Nie wiem czy kiedykolwiek miałam tak długą przerwę. Powroty nie są łatwe, ale ostro trenuje, żeby wrócić do odpowiedniej dyspozycji. Cała drużyna mnie wspiera i pomaga za co im bardzo dziękuję. Taka drużyna to skarb! Na szczęście przez cały okres mojej niedyspozycji i teraz, kiedy muszę w krótkim czasie wrócić do dobrej formy, mam przy sobie osoby które nie pozwoliły mi w siebie zwątpić i mocno mnie wspierały – opowiada w rozmowie z nami Klaudia.

Jak popularna “Świstu” zapatruje się więc na najbliższy ligowy pojedynek?

Przed nami kolejny ważny mecz, podchodzimy do niego z pełną koncentracją i serduchem. Chcemy bawić się siatkówka, dawać radość kibicom i wygrywać. Zespół z Torunia ma dobre i doświadczone zawodniczki, które coraz lepiej radzą sobie na parkiecie, dlatego mocno trenujemy, żeby być w 100% przygotowanym – podsumowała w swoim stylu przyjmująca #energetykgirls.

Enea Energetyk Poznań – Budowlani Toruń
Sobota, 12 stycznia, godz. 17:00 – Hala B, POSiR, ul. Spychalskiego 34

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*