Trefl Gdańsk i PGE Skra Bełchatów razem dla WOŚP

Biuro Prasowe Trefl Gdańsk tekst , zdjęcie i film

Hasło „PlusLiga jedna drużyna” nabrało w ostatnich dniach szczególnego znaczenia ze względu na ogromną mobilizację całego środowiska siatkarskiego w zbiórce środków na operację małego Bruna Kreboka – syna byłego trenera Chemika Police Kuby Kreboka oraz wnuka Wiktora Kreboka – dawniej szkoleniowca reprezentacji Polski. W zaledwie trzy dni prawie 20 tysięcy osób wpłaciło na leczenie ośmiomiesięcznego chłopca 700 000 zł. Trefl Gdańsk i PGE Skra łączą siły także dla tysięcy innych dzieci w Polsce, dla których w najbliższą niedzielę będzie grać Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Trenerzy złotych i brązowych medalistów PlusLigi, Włosi Roberto Piazza i Andrea Anastasi, zapraszają do wspólnego… gotowania! Aukcja ruszyła dziś i potrwa tydzień – do piątku 18 stycznia. Gotowanie odbędzie się z kolei już w sobotę 19 stycznia o godz. 18:00 – dzień przed meczem Trefla z PGE Skrą w Gdańsku.

– Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dlatego bardzo się cieszymy, że możemy wesprzeć tę akcję. Jako Włosi – a jak wiadomo nasi rodacy lubią dobrze zjeść – zapraszamy Was do wylicytowania… wspólnego gotowania z nami w Hotelu Haffner! To będzie pierwszy raz, kiedy staniemy ramię w ramię w kuchni i potrzebujemy Waszej pomocy – mówią Andrea Anastasi i Roberto Piazza, dwaj wybitni włoscy trenerzy. Wspólne gotowanie uda się przeprowadzić przy okazji najbliższego meczu Trefla Gdańsk z PGE Skrą Bełchatów. Brązowi medaliści PlusLigi podejmą mistrzów Polski w niedzielę, 20 stycznia, o godz. 14:45 w ERGO ARENIE. Bełchatowianie do Gdańska przyjadą już dzień wcześniej, więc w sobotę o godz. 18:00 – po treningach drużyn – trenerzy spotkają się ze zwycięzcą licytacji w sopockim Hotelu Haffner, gdzie najpierw razem przygotują kolację – oczywiście ze wsparciem hotelowych kucharzy – a następnie wspólnie usiądą do stołu. Co dokładnie będą przygotowywać szkoleniowcy wraz z osobą o wielkim sercu, która biorąc udział w gotowaniu, wesprze WOŚP? Na pewno będą to zdrowe ryby od partnera „gdańskich lwów” – firmy Royal Seafood – a dokładne menu na razie pozostaje tajemnicą. Aukcja ruszyła dziś, a zakończy się w piątek 18 stycznia. Licytować można tutaj – https://aukcje.wosp.org.pl/gotowanie-z-andrea-anastasim-i-roberto-piazza-i8789788, zapraszamy też do obejrzenia filmiku od trenerów – http://rzeczyodserca.pl/609.

Przypomnijmy, że to nie pierwsze wspólne działanie charytatywne Trefla i PGE Skry. W sezonie 2016/2017, jeszcze przed meczem drużyn w ERGO ARENIE, kibice mogli licytować statuetkę MVP tego spotkania, choć oczywiście nie było wiadomo, kto wygra mecz. Środki z licytacji wędrowały wówczas do walczącej z rakiem Ani. Zwycięska okazała się wówczas PGE Skra, a najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Bartosz Kurek. Statuetka MVP została jednak w Gdańsku, ponieważ to właśnie jedna z kibicek „gdańskich lwów” wylicytowała tę wyjątkową pamiątkę.

Zapraszamy do licytacji – https://aukcje.wosp.org.pl/gotowanie-z-andrea-anastasim-i-roberto-piazza-i8789788.

Z kolei w niedzielę na Targu Węglowym podczas „loterii dla WOŚP” do wylicytowania będą zaproszenia na mecz gdańszczan z Jastrzębskim Węglem, który odbędzie się w ERGO ARENIE w niedzielę 17 lutego. Wśród aukcji internetowych Miasta Gdańsk znajdzie się także zestaw kibica Trefla, w skład którego wchodzi replika koszulki meczowej Piotra Nowakowskiego z autografem oraz dwa szaliki „gdańskich lwów”.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*