Ważne zwycięstwo KS AP Poznań

Informacja prasowa AP Poznań tekst Karolina Szajek zdjęcia Elżbieta Skowron

2.02.19 Pierwszy raz w nowym roku na własny parkiet wybiegły piłkarki ręczne KS AP Poznań. Mecz z SPR Sambor Tczew zapowiadał wiele emocji, ponieważ w I rundzie Poznanianki nieznacznie przegrały 34:29, a ponadto po dwóch kolejkach rewanżowych AP było jeszcze bez punktów. Wcześniejsze porażki z MMKS Jutrzenką Płock i MTS Kwidzyn wzbudziły niesmak wśród kibiców i obawę przed kolejnymi spotkaniami. Jednak ostatnia sobota pokazała, że dziewczyny nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa.

Trzeba przyznać, że większość spotkania wynik oscylował wokół remisu bądź nieznaczną przewagą to jednej czy drugiej drużyny, lecz mimo wszystko to Sambor Tczew nadawał rytm zmaganiom w początkowej fazie. Bardzo dużym zagrożeniem okazała się środkowa Aleksandra Rędzińska, która była odpowiedzialna za większość asyst dla swoich koleżanek, a także sama zdobywała bramki w kluczowych momentach. Jednak gospodynie nie odpuszczały, zmiana w bramce i postawienie na Annę Rzeczycką okazało się strzałem w dziesiątkę. Od samego wejścia wybroniła kilka ważnych piłek, dzięki czemu na przerwę AP schodziło z jedną bramkową stratą do przeciwniczek. (12:13)

Druga połowa wyglądała zupełnie inaczej. To Poznanianki przejęły inicjatywę i to im wszystko zaczęło wychodzić. Począwszy od obrony, gdzie niesamowitą pracę wykonywała Katarzyna Matyja, po zdobywanie cennych bramek przez Magdalenę Ziółkowską. W tym momencie powróciły zawodniczki z I rundy, gdzie nie miały sobie równych. Dzięki czemu na 10 minut przed końcem spotkania na tablicy wyników widzieliśmy przewagę 3 bramek dla Poznania. Taką przewagę utrzymały już do samego końca. Mecz ostatecznie zakończył się 31:28.

Pierwsze zwycięstwo w 2019 cieszy jeszcze bardziej po dwóch porażkach z rzędu. Po 14 kolejkach KS AP Poznań znów znajduje się w czołówce tabeli, 4 miejsce z dorobkiem 27 punktów. Samo spotkanie pokazało, że Poznanianki nie są łatwym przeciwnikiem w walce o awans do najważniejszej klasy rozgrywkowej. Na kolejne spotkanie dziewczyny pojadą do Płocka, gdzie zmierzą się z SMS II.

KS AP Poznań – SPR Sambor Tczew 31:28 (12:13)

AP Poznań: Aleksandra Przebierała, Paulina Sowa (2), Katarzyna Matyja (8), Martyna Matysek (3), Zuzanna Kliszcz, Maja Karasiewicz (3), Sonia Siemko (1), Magdalena Maziarz (2), Laura Wosińska, Izabela Piskała, Kinga Chełminiak, Magdalena Ziółkowska (10), Karolina Szajek (2), Anna Maria Rzeczycka

SPR Sambor: Aneta Skonieczna, Patrycja Orzłowska (4), Julia Duszyńska (2), Aleksandra Puckowska (1), Julia Zwolak, Klaudia Gierszewska (1), Sylwia Neitsch (4), Aleksandra Rędzińska (6), Aleksandra Juć (2), Monika Trawczyńska, Magda Krajewska (8)