Pierwsze zimowe zwycięstwo

Biuro Prasowe Wisła Puławy tekst i zdjęcia

W trzecim zimowym meczu kontrolnym Wisła odnosi pierwsze zwycięstwo. Podopieczni Jacka Magnuszewskiego wygrali z Avią Świdnik 2:1.

Już w szóstej minucie wiślacy objęli prowadzenie. Po składnej akcji w pole karne dograł Adrian Popiołek, a z pierwszej piłki do siatki trafił Łukasz Kacprzycki. Kilkanaście minut później w ostatniej chwili zablokowany został Michał Zuber mając przed sobą już tylko bramkarza gości. Przyjezdni odpowiedzieli akcją prawą stroną, ale zakończoną strzałem niecelnym.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Dłużej przy piłce utrzymywali się puławianie, ale bramki nie padały. Kwadrans przed końcem doskonałą sytuację zmarnował Krystian Puton przenosząc piłkę nad poprzeczką. W odpowiedzi bramkę zdobyła Avia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i celnej główce jednego z rywali. Chwilę później zwycięstwo Wiśle dał Puton, który wyprzedził bramkarza i skierował piłkę do siatki.

Kolejny sparing czeka wiślaków już w środę. W Łęcznej zagramy z tamtejszym Górnikiem.

WISŁA PUŁAWY 2:1 (1:0) AVIA ŚWIDNIK

Bramki: Kacprzycki 6, Puton 82 – ? 80

Wisła (I połowa): Socha – Król, Poznański, Litwiniuk, Barański, Kobiałka, Chudyba, Kacprzycki, Zuber, Popiołek, Stanisławski (30 Żelisko); (II połowa): Kurek – Wrzesiński, Pielach, Dębowski, Litwiniuk (70 Pacocha), Maksymiuk, Zmorzyński, Kusal, Puton, Popiołek, Żelisko