Złote juniorki #VolleyWrocław!

Biuro Prasowe #VolleyWrocław tekst i zdjęcie

Juniorki #VolleyWrocław podczas turnieju dodatkowego rozegranego w weekend, obroniły tytuł mistrzyń Dolnego Śląska. Na zakończenie rozgrywek siatkarki trenera Rafała Błaszczyka pokonały KS AZS AWF Wrocław 3:0.

Dzięki zdobyciu złota mistrzostw Dolnego Śląska, juniorki #VolleyWrocław zagrają w ćwierćfinale Mistrzostw Polski w swojej kategorii wiekowej. Ten etap rozgrywek na szczeblu centralnym zaplanowano na termin od 21 do 24 lutego.

Jak burza przez rundę zasadniczą

Runda zasadnicza Dolnośląskiej Ligi Juniorek rozpoczęła się 30 września 2018 roku i trwała trzy miesiące. W 14 kolejkach tej fazy siatkarki #VolleyWrocław triumfowały trzynastokrotnie, ulegając tylko jednej drużynie – UKS Lubań.

Imponujące wyniki wrocławianek z rundy zasadniczej obrazuje mecz jej pierwszej kolejki, w którym #VolleyWrocław rozbił TOP Bolesławiec 3:0 (25:7, 25:9, 25:5). Zawodniczki Rafała Błaszczyka zdobyły w tej fazie rozgrywek 39 „oczek” i do turnieju dodatkowego przystąpiły w roli faworytek.

Potwierdzenie dominacji

W turnieju dodatkowym, rozgrywanym od 8 do 10 lutego, wzięły udział 3 najlepsze drużyny rundy zasadniczej rozgrywek. Poza #VolleyWrocław były to: UKS Lubań i KS AZS AWF Wrocław. Wszystkie te zespoły zagrają w ćwierćfinałach mistrzostw Polski juniorek.

Na początek finałowej rywalizacji w sobotę wrocławianki pewnie zwyciężyły UKS Lubań 3:0 (25:19, 25:21, 25:13). Niedzielne derby Wrocławia również padły łupem siatkarek #VolleyWrocław, które w starciu z KS AZS AWF Wrocław potwierdziły swoją doskonałą dyspozycję i pokonały rywalki w trzech setach (25:13, 25:19, 25:18).

Dla zespołu trenera Rafała Błaszczyka złoty medal mistrzostw Dolnego Śląska jest kolejnym z rzędu zwycięstwem w wojewódzkich rozgrywkach. W zeszłym sezonie wrocławianki wystąpiły również w finale mistrzostw Polski, z którego wróciły do Wrocławia ze srebrnymi medalami.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*