Zakończenie na piątkę! Red Dragons II Pniewy – M40 Poznań 0:5

Informacja prasowa M40.pl Poznań tekst Patryk Rzepka , zdjęcie archiwalne

Drużyna M40 Poznań w ostatnim meczu sezonu 2018/2019 II Ligi PLF pokonała na wyjeździe rezerwy Ekstraklasowego Red Dragons Pniewy aż 5:0 (1:0).
Poznaniacy chcieli zakończyć sezon w dobrych nastrojach i od samego początku ruszyli na rywali. Wysoki pressing przyniósł efekt już w 4. minucie. W walce o górną piłkę świetnie zachował się Darek Masztalerz i sprytnie wyłożył piłkę Łukaszowi Nawrockiemu, który skierował ją do pustej bramki. W kolejnych minutach Pomarańczowi kontynuowali dominację na boisku. Pomimo wysokiej obrony gospodarzy dochodzili do dogodnych sytuacji strzeleckich, brakowało jednak wykończenia. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.
Drugą część lepiej rozpoczęli Pniewianie ale nie potrafili w pokonać stojącego w bramce M40 Patryka Rzepki. W 27. minucie Poznaniacy podwyższyli prowadzenie. Sebastian Seredyński znakomicie uwolnił się spod krycia przeciwnika i wyłożył piłkę Darkowi Masztalerzowi, któremu pozostało tylko umieścić ją w bramce. W 30. minucie padła najładniejsza bramka tego dnia. Darek Masztalerz zagrał z autu do Szymona Turostowskiego, który oddał piekielnie silny strzał w samo “okienko” pniewskiej bramki. Gospodarze od tego momentu próbowali grać “w przewadze” ale dobrze dysponowana poznańska defensywa nie pozwalała na zbyt wiele. W 36. minucie Przemysław Marciniak przejął piłkę na środku boiska i oddał daleki strzał podwyższając prowadzenie. Ostatni akcent tego meczu należał do Patryka Rzepki, który najpierw obronił strzał by chwilę potem przymierzyć przez całe boisko do pustej bramki grających ciągle “w przewadze” gospodarzy. Piłka zatrzepotała w siatce równo z końcową syreną i KS M40.pl Poznań pokonał, po raz pierwszy w historii swoich występów w Pniewskiej hali, miejscowe Red Dragons II 5:0.
Red Dragons II Pniewy – M40 Poznań 0:5 (0:1)