W środowym meczu Grunwald Poznań przegrywa z Siódemką Miedź Legnica

Informacja prasowa WKS Grunwald tekst , zdjęcia Beata Brociek

Podczas meczu piłkarzy ręcznych WKS Grunwald z Siódemką Miedź Legnica, już na początku gospodarze popełnili tyle błędów w obronie i ataku, że goście dość łatwo wyszli na prowadzenie 6:0! A co najgorsze dla nas, nie dzięki jakiejś nieprawdopodobnej grze gości, tylko po fatalnych stratach i dwóch niewykorzystanych rzutach karnych. Taki scenariusz już na samym początku meczu nie wróżył nic dobrego, tym bardziej, że notorycznie zawodziła skuteczność i słaby procent w obronie. Popatrzmy na zapis wyników: 2:7, 4:10, 5:13, 8:15. Z takim rezultatem zawodnicy wychodzili na przerwę, a kibice przed halę, aby ochłonąć.
Słaba pierwsza połowa spotkania miała decydujący wpływ na przebieg wydarzeń w drugiej części. Miedź starała się utrzymać dystans i to jej się w sumie udało. Dość wyraźna porażka u siebie była zaskoczeniem dla dużej i aktywnej grupy kibiców (mimo środowego terminu). Cóż, taki jest sport. Jak powiedział po ostatnich gwizdkach sędziów Patryk Piechowiak: – Po takim meczu trzeba się podnieść i walczyć.
A okazja będzie już w sobotę, o godz. 17, kiedy to do Poznania przyjedzie zespół Forza Wrocław.
WKS Grunwald Poznań – Siódemka Miedź Legnica 21 :28 (8:15)

Bramki dla Grunwaldu zdobyli ; Bartłomiejczyk Daniel 4 , Jankowiak Wojciech 1 , Kurek Filip 5 , Bajka Damian 3 ,                                                                                    Półcienniczak Dominik 3 , Przybylski Mikołaj 1 , Tórz Michał 4

Bramki dla Legnicy zdobyli ; Przybylak Michał 3 , Płaczek Mateusz 1 , Kowalik Michał 1 , Cegłowski Kacper 5 ,

Bogudziński   Kacper 4 , Piwko Paweł 6 , Drozdalski Mateusz 1, Mosiołek Kamil 5 ,