Tough Mudder bieg dla absolutnie wszystkich. Tough Mudder – sportowe antidotum na samotność

Informacja prasowa Tough Mudder tekst i zdjęcia

Tough Mudder, największa na świecie marka biegów z przeszkodami zawita do Małopolski. Tough Mudder to bieg dla absolutnie wszystkich. W wolnym tłumaczeniu oznacza „trudne błoto” ale w rzeczywistości najtrudniejsza jest tylko decyzja o udziale w tym wydarzeniu a potem jest już „czysta” zabawa. Ponieważ wydarzenie skonstruowane jest tak by absolutnie każdy mógł wziąć w nim udział i wygrać…tak wygrać ze swoimi ograniczeniami, lękami i niewiarą we własne umiejętności. KAŻDY MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ I KAŻDEMU SIE UDA DOTRZEĆ DO METY. Najważniejsze by spróbować!

Preludium w Polsce to 29 czerwca i bieg 5K (5KM) w Katowicach. Po raz pierwszy w historii w Krakowie 12 października 2019 odbędą się dwa biegi spod szyldu Tough Mudder 5K (co najmniej 5km z i 13-cie niesamowitych przeszkód) oraz Classic (12 km i 25 przeszkód). Zapisy ruszają już w tym tygodniu!

Wydarzenie jest wyjątkowe z kilku względów: w świecie, gdzie większość ludzi czuje samotność, ucieka z życia do wirtualnej rzeczywistości a Tough Mudder zachęca do wyjścia do „realu”, do odnalezienia przyjemności w prostych, dziecinnych radościach, wygłupach w błocie, spędzaniu czasu z przyjaciółmi, udziału w niesamowitej przygodzie! Tough Mudder to wydarzenie dla absolutnie każdego, kto zechce wziąć udział, ponieważ najważniejsze to pokonać ograniczenia w głowie oraz niedoskonałości ciała, pomóc człowiekowi obok wdrapać się na ścianę czy wyjść z błotnej zasadzki bez względu na to czy to wieloletni przyjaciel czy dopiero co spotkana osoba. Tu nie ma wyeksponowanych wyników, pomiaru czasu, wyścigu ponad ludzkie możliwości, nie ma medali i podium, nie ma kar za niewykonanie zadania – tu jest po prostu zabawa, czysta radość i satysfakcja z udziału w niesamowitym wydarzeniu. Każdy kto dotrze na metę otrzymuje:

opaskę, która będzie służyć w codziennych treningach i świadczyć o wyczynach jej właściciela, koszulkę finiszera, napoje izotoniczne i przekąski, ale przede wszystkim głowę pełną dumy i wiary, że skoro zrobił TOUGH MUDDER może już teraz zrobić WSZYSTKO.

O wyjątkowości wydarzenia świadczy również fakt, iż osobiście w niego zaangażował się jeden z najbardziej utytułowanych lekkoatletów w Polsce, wielokrotny Mistrz i Wicemistrz Świata w biegu na 800m Adam Kszczot – w plebiscycie „Przeglądu Sportowego” na najlepszego sportowca minionego roku zajął piąte miejsce. Sportowiec już od lat aktywizuje Polaków do aktywnego trybu życia i do wiary we własne możliwości dając przykłady swoją postawą i wręcz niewiarygodnymi osiągnieciami sportowymi. Z pełną świadomością wybrał Tough Mudder jako kolejny element motywacji i dotarcia z przekazem do szerokiej grupy odbiorców jak ważne jest: „dobrze przeżyć życie”.

– Zdecydowałem się zainwestować w rozwój biegów marki Tough Mudder, ponieważ widzę w niej ogromny potencjał. Idea radości z biegania, bez presji czasu i szalonej rywalizacji paradoksalnie zawodowo jest mi całkiem obca, ale jednocześnie bardzo mocno mnie pociąga. Jestem przekonany, że Tough Mudder jest w stanie podbić rynek biegów przeszkodowych w Polsce i w całej Europie Środkowo-Wschodniej – powiedział Adam Kszczot. – Biegi OCR (przeszkodowe) uważam za przyszłość aktywności fizycznej, ponieważ łączą w sobie wiele elementów takich jak np. świetne emocje, doskonała zabawa i jednocześnie duże wyzwanie, a to pozwala podkręcić motywację i chęć do pozostania w ruchu – dodaje znakomity lekkoatleta.

– Co ciekawe, jesteśmy pierwszym na świecie licencjobiorcą Tough Mudder. Do tej pory marka organizowała biegi samodzielnie, nie przekazywała praw podmiotom zewnętrznym. Wzrost zainteresowania imprezami OCR nie jest wyłącznie kwestią specyfiki polskiego rynku biegów przeszkodowych. Obserwujemy ten trend również w innych krajach regionu, które obejmuje nasza licencja. Dzisiaj jesteśmy na początku drogi, ale liczymy na szybki rozwój tego biznesu – zwraca uwagę Sebastian Rabuszko – dorada Zarządu

Preludium do cyklu będzie bieg 29 czerwca w Katowicach a cała zabawa rozpocznie się w Krakowie w październiku, to właśnie tu rozwiniemy skrzydła oddając dwa dystanse tak by wyciągnąć rękę do nowicjuszy na 5K i usatysfakcjonować wymagających wyjadaczy na dystansie Classic.

Oddamy w ręce i nogi uczestników kilkadziesiąt z ponad 250 przeszkód znajdujących się w katalogach Tough Mudder. Zrobimy wszystko, aby nasza impreza przypadła Polakom do gustu – uzupełnia Sebastian Rabuszko.

Tough Mudder to największy pod względem liczby uczestników odbywający się w kilkudziesięciu miejscach na świecie bieg z przeszkodami. Niezależnie od dystansu, jaki jest do pokonania start w imprezie spod tego szyldu to zawsze duże wyzwanie, ale też niezmiennie od roku 2010 okazja do doskonałej zabawy. Bieg wyróżnia się na rynku dopracowanymi w każdym detalu przeszkodami, świetnie wytyczonymi trasami, ale przede wszystkim wyjątkową atmosferą. Od początku istnienia w imprezach spod tego szyldu organizowanych w 10 krajach na całym świecie wzięło udział ponad 3,5 miliona uczestników. Biegi Tough Mudder wielką popularnością cieszą się m.in. w Niemczech. W 2018 roku zgromadziły około 100 tysięcy uczestników oraz ponad 35 tysięcy kibiców. To zdecydowanie największy cykl biegów przeszkodowych w tym kraju na świecie.

Biegi przeszkodowe w Polsce to dzisiaj bardzo popularna kategoria rynku, ale jej historia w naszym kraju jest krótka. Pierwsze wydarzenia, które można zakwalifikować jako biegi z przeszkodami odbyły się w 2014 roku. Tough Mudder ma na świecie najdłuższą tradycję, a pierwszy bieg w tym cyklu odbył się w 2010 roku. –Tak naprawdę to Tough Mudder stworzył globalną modę na takie ekstremalne biegi. Wiele akcentów z biegów odbywających się pod naszym szyldem przeniknęło na inne lokalne imprezy, ale oryginał jest tylko jeden – podkreśla Anna Stranz-Staniszewska z zarządu Tough Mudder.

Zapisy na bieg w Katowicach już trwają, a otwarcie zapisów na Kraków to kwestia godzin – zapraszamy do udziału – ceny w pierwszym miesiącu rejestracji są najatrakcyjniejsze, zatem w tym przypadku kto pierwszy ten lepszy

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*