Już dziś zapisz się na Spartakiadę Seniorów!

Informacja prasowa POSiR tekst i zdjęcia Filip Borowiak

Ruszamy z zapisami na wielkie sportowe święto seniorów. XIV Spartakiada Seniorów będzie trwała w dniach od 3 do 6 czerwca. W imprezie organizowanej przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji mogą startować Poznanianki i Poznaniacy, którzy w 2019 roku ukończyli lub ukończą 55 lat.

Przez cztery dni uczestnicy będą mogli rywalizować w następujących dyscyplinach sportowych: bieg na 60 i 400 m, rzut piłeczką palantową, pływanie w stylu dowolnym, bowling, szachy, warcaby czy tenis stołowy. Konkurencje rozgrywane będą w różnych punktach miasta: na pływalni Chwiałka, Stadionie Młodzieżowego Ośrodka Sportowego (Śródka), Oddziale POSiR Rataje i w Szkole Podstawowej nr 50 na Starym Żegrzu.

Wszystkich startujących nagrodzimy medalami, dyplomami i pamiątkowymi koszulkami. W sposób szczególny mamy zamiar uhonorować także najstarszego zawodnika i zawodniczkę.

– Obserwujemy wśród poznańskich seniorów wielką chęć aktywnego spędzania czasu. Niektórzy są z nami od pierwszej edycji Spartakiady. Impreza ma nie tylko charakter sportowy, ale również integruje seniorów. Zawsze na zakończenie zmagań sportowych zapraszamy uczestników na piknik. Tak będzie również w tym roku – mówi dyrektor POSiR Łukasz Miadziołko.

Jak się zapisać?

Aby wziąć udział w tegorocznej edycji Spartakiady Seniorów należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny:

– w siedzibie POSiR – ul. J. Spychalskiego 34, pokój nr 201,

– w Oddziale MOS – ul. Gdańskiej 1

– na stronie internetowej http://posir.poznan.pl/spartakiada-seniorow/zapisy/

Wypełniony formularz należy osobiście złożyć w siedzibie POSiR – ul. J. Spychalskiego 34, pokój nr 201 lub za pośrednictwem Poczty Polskiej na adres: POSiR – ul. J. Spychalskiego 34, 61 – 553 Poznań z dopiskiem „Spartakiada Seniorów”.

Pod podanym adresem internetowym można znaleźć również harmonogram imprezy oraz regulamin. Na zgłoszenia i opłatę startową w wysokości 10 złotych czekamy do 24 maja. Limit uczestników wynosi 300 osób, w tym w konkurencji bowling maksymalnie 100 osób.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*