Nowa odsłona lokomotywy na 97-lecie

Biuro Prasowe KKS Lech Poznań tekst , zdjęcie Adam Ciereszko /lechpoznan.pl

Piątkowy mecz Lecha Poznań z Górnikiem Zabrze ma wyjątkowy, rocznicowy charakter z powodu zbliżających się 97. urodzin Kolejorza. Nie będzie to jedyna atrakcja, która tego dnia czeka na kibiców. Lokomotywa, stojąca przy ulicy Bułgarskiej, zostanie udoskonalona o dymiarkę, pojawi się także dodatkowe oświetlenie oraz sygnał dźwiękowy. Dzięki temu “ciuchcia ożyje” i będzie sprawiała wrażenie jakby ruszała z peronu.

Pojazd stanął tuż obok Stadionu Poznań w październiku 2016 roku w ramach akcji “Stawiamy Legendę na Stacji Bułgarska”, organizowanej przez Lecha Poznań oraz sponsora klubu, Lecha Pils. Parowóz od początku cieszył się wielką popularnością wśród kibiców Kolejorza. Chętnie fotografowano się na jego tle przy zbudowanym w tym celu peronie. – To atrakcja nie tylko dla poznaniaków, ale też dla innych mieszkańców Wielkopolski. Lokomotywa stoi już kilka lat i bardzo dobrze wpisuje się w krajobraz przy stadionie – mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta miasta Poznania, Jędrzej Solarski.

Teraz lokomotywa wzbogaci się o dymiarkę i inne elementy świetlno-dźwiękowe. – Lokomotywa stała się ważnym elementem krajobrazu miejskiego. Chcemy, żeby jeszcze mocniej zaistniała na mapie i nie tylko uatrakcyjniała wizytę na meczu, ale też stanowiła zachętę do wycieczki lub spaceru pod stadion nawet w dni nie meczowe. Marzy nam się, aby „odpalanie” lokomotywy przyciągało mieszkańców oraz turystów i stało się miejską atrakcją, taką jak trykanie się poznańskich koziołków – przyznaje Wojciech Terpiłowski, kierownik działu promocji i reklamy Lecha.

Pierwszy raz lokomotywa odpali tuż przed piątkowym meczem Lecha Poznań z Górnikiem Zabrze, dokładnie o godzinie 19.22, symbolizującej datę powstania klubu. – Przygotowujemy mini show dymno-świetlny. Będzie można odnieść wrażenie, że lokomotywa jedzie, gdy buchnie para i pojawi się sygnał dźwiękowy. To niewątpliwe urozmaicenie dla tego parowozu – dodaje Terpiłowski. – Dymiarka będzie dodatkową atrakcją szczególnie dla dzieci, ponieważ lokomotyw parowych już nie ma na naszych torach – zaznacza prezydent Solarski.

Para z lokomotywy będzie od tej pory wydobywać się każdego dnia o tej samej porze, czyli właśnie 19.22. Zapraszamy wtedy wszystkich poznaniaków, a także turystów na peron, znajdujący się przy Stadionie Poznań. Nowa atrakcja będzie używana także przy okazji wyjątkowych, ważnych dla Lecha wydarzeń.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*