Mamy półfinał!!! ONICO – Jastrzębski 3:0

Biuro Prasowe ONICO Warszawa tekst , zdjęcie archiwalne

ONICO Warszawa pokonało w 25. kolejce siatkarskiej PlusLigi ekipę Jastrzębskiego Węgla 3:0 i zapewniło sobie awans do półfinału! MVP spotkania wybrany został środkowy stołecznych, Graham Vigrass.

Mecz z drużyną z Jastrzębia-Zdroju siatkarze ONICO Warszawa rozpoczęli w składzie bez niespodzianek. Na rozegraniu zaczął Brizard, w ataku Kurek, na przyjęciu Kwolek i Łukasik, jako środkowi zagrali Wrona i Vigrass, a na libero Wojtaszek. Goście przystąpili do spotkania osłabieni brakiem Lyneela, a na parkiecie zobaczyliśmy następującą siódemkę: Konarski, Kampa, Ferens, Fromm, Hain, Gunia, Rusek (libero).

Mecz lepiej rozpoczęli przyjezdni, ale ONICO szybko odpowiedziało punktami przy zagrywce Vigrassa (3:2). Stołeczni łapali dobry rytm, powiększając stopniowo przewagę – po bloku na Frommie (5:3) i dwóch autowych atakach Konarskiego (10:6). Po kolejnych asach Vigrassa było już 14:8, jednak od tego momentu goście zmobilizowali się i zaczęli odrabiać straty. Po chwili doprowadzili do stanu 15:13, na co trener Antiga zareagował zmianą – Łukasika zastąpił Penczew. Do gry włączył się Kurek, a po jego dwóch atakach przewaga znów wzrosła (18:14). Goście, głównie za sprawą Fromma, nie dawali jednak za wygraną i doprowadzili do emocjonującej końcówki. W niej najpierw ONICO miało dwie piłki setowe przy stanie 24:22, jednak goście po dobrej grze blokiem prowadzili już 25:24. Stołeczni odwrócili jednak wynik po kontrze i ataku Kurka oraz kolejnym błędzie Konarskiego, wygrywając pierwszego seta 27:25.

W drugim secie do składu ONICO powrócił Łukasik. Od początku tej partii znakomicie funkcjonował blok stołecznych, dzięki czemu udało się szybko odskoczyć rywalom (7:4). Po chwili wynik asem serwisowym poprawił Kwolek (10:6). Do gry włączył się Kurek, który kończył kolejne kontry, a przewaga ONICO rosła (15:9). Dodatkowo dalej na bloku czujny był Vigrass, a w przyjęciu świetnie spisywali się Kwolek i Wojtaszek. Końcówka seta to koncert gry stołecznych, którzy od stanu 19:15 zdobyli sześć punktów z rzędu, wygrywając po asie serwisowym Kwolka.

Początek trzeciej partii był bardziej wyrównany i długo żadna z drużyn nie osiągnęła zauważalnej przewagi. Szybciej udało się to stołecznym, którzy odskakiwali po błędach w ataku Konarskiego (9:7, 14:11). Reprezentant Polski zdobywał najwięcej punktów dla gości, jednak nie ustrzegł się błędów. Po uzyskaniu tej przewagi gra stołecznych weszła na wyższy poziom, a prowadzenia udało się nie oddać już do końca spotkania. Po bloku na Ferensie było 21:16, jednak goście nie odpuszczali – po dobrych zagrywkach Gunii było 21:19. Trener Antiga wziął czas, po którym dobrze atakował Wrona. Udało się uspokoić nerwy, a po kolejnym ataku ze środka (Vigrass) mieliśmy piłki meczowe. Udało się wykorzystać pierwszą z nich, po błędzie Ferensa. Tym samym stołeczni triumfowali 3:0 i zapewnili sobie awans do półfinału PlusLigi. Najlepszym graczem spotkania wybrano Grahama Vigrassa.

Partnerem meczu była dzielnica Białołęka.

ONICO Warszawa – Jastrzębski Węgiel 3:0 (27:25, 25:15, 25:21)
MVP: Graham Vigrass

ONICO: Kwolek, Brizard, Wrona, Kurek, Łukasik, Vigrass, Wojtaszek (L) – Penczew
Trener: Stephane Antiga

Jastrzębski: Fromm, Kosok, Kampa, Konarski, Ferens, Hain, Rusek (L) – Popiwczak, Wolański, Bucki, Gunia
Trener: Roberto Santilli

Stephane Antiga po wygranej z Jastrzębskim Węglem

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*