V Bieg Zajączka Wielkanocnego – ostatnie 100 miejsc!

Informacja prasowa Maciej Młodzik tekst i zdjęcie

Już za miesiąc, w Wielką Sobotę (20 kwietnia) w Lasach Miejskich nad Stawem Olszak (przy ul. Dymka w Poznaniu) wystartuje V Bieg Zajączka Wielkanocnego. Celem imprezy jest promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia oraz upowszechnianie biegania jako jednej z najprostszych form ruchu. Podobnie jak przed rokiem uczestnicy będą mieli do dyspozycji dystans biegu: 5km oraz 10km; dodatkowo odbędzie się też marsz Nordic Walking na dystansie 5km.

Na liście startowej mamy już ponad 890 nazwisk – przypominamy, że limit wynosi 1000 uczestników. Dlatego, żeby wystartować warto się jak najszybciej zarejestrować!

Cena pakietu od 16 lutego 2019 do 14 kwietnia 2019 – 50 zł

Cena Pakietu w wersji B wynosi – 20 zł (pamiątkowa koszulka techniczna) + pakiet A (możliwość zakupu do 1 kwietnia 2019).

Na wszystkich przybyłych biegaczy oprócz medali i świątecznej babeczki czekać będzie prawdziwy wielkanocny zając.

Na starcie zeszłorocznej edycji stanęło ponad 680 osób dorosłych (niektórzy przebrani za wielkanocnego zająca) i ponad 440 dzieci, które ścigały się na dystansach od 200 do 1500 metrów. Zwycięzcą w biegu głównym na 10 km został Jakub Gorzelańczyk (35:13), który na metę wbiegł przed Adrianem Graczykiem i Pawłem Rogowskim. Wśród pań triumfowała Joanna Domań (46:34) przed Moniką Lehmann i Izabelą Budną.

Trasę o połowę krótszą (5km) najszybciej przebiegli zwycięzcy ubiegłorocznej edycji biegu Maciej Łucyk (17.39) i Karolina Bilawa (20.21). Za nimi na metę wbiegli odpowiednio Tomasz Musiał i Julian Bocian oraz Agnieszka Patecka i Renata Kasica.

W konkurencji Nordic Walking 5 km trasę najszybciej przeszedł Roman Frąckowiak (32:34), drugi był Mateusz Frąckowiak, a na trzeciej pozycji zameldował się Dariusz Kosicki. Wśród pań podobnie jak przed rokiem zwyciężyła Agnieszka Mielecka (32.02), druga była Izabela Okrzesik-Frąckowiak, a trzecia Agnieszka Kędzierska.

www.biegzajaczka.pl

Organizatorem biegu jest: „Maratończyk” Maciej Łucyk, Maratończyk Pomiar Czasu Anna Kulikowska i Klub Biegacza Maratończyk Poznań

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*