Roksana Wers na dłużej w #VolleyWrocław

Biuro Prasowe #VolleyWrocław  tekst i zdjęcia

Kolejna zawodniczka #VolleyWrocław przedłużyła umowę z klubem. W sezonie 2019/2020 biało – zielone barwy reprezentować będzie przyjmująca i kapitan zespołu, Roksana Wers.

W sezonie 2018/2019 Wers była jedną z najbardziej doświadczonych siatkarek wrocławskiej drużyny. Wcześniej występowała w klubach najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce – Ligi Siatkówki Kobiet. Do Wrocławia przeniosła się po roku spędzonym w Polskim Cukrze Muszynianka Muszyna.

Początek wrocławskiej przygody Wers był bardzo udany – kapitan wrocławianek była jedną z najskuteczniejszych zawodniczek w zespole, a przez długi czas utrzymywała się w czołówce najlepiej zagrywających siatkarek Ligi Siatkówki Kobiet. Dobrą passę przyjmującej przerwała kontuzja, której Roksana Wers nabawiła się w meczu 12. kolejki rozgrywek. Mimo wymuszonej przerwy spowodowanej urazem kolana, kapitan wrocławianek zakończyła sezon z najwyższym współczynnikiem asów serwisowych (0.6 na set), w 11 meczach posyłając ich na drugą stronę siatki aż 23.

Bardzo się cieszę na podpisanie kontraktu z #VolleyWroclaw! To będzie mój drugi sezon w barwach biało-zielonych i nie mogę się doczekać powrotu na boisko! Dlaczego #VolleyWrocław? To bardzo proste! Wysoki poziom szkolenia i organizacji klubu, świetna drużyna, piękne miasto i wspaniali kibice. Te czynniki przemawiają same za siebie – powiedziała wyraźnie zadowolona Roksana Wers.

Zależało nam na pozostaniu jak największej liczby czołowych siatkarek ubiegłego sezonu i konsekwentnie realizujemy te postanowienia. Dzisiaj możemy pochwalić się, że w naszej drużynie zostaje Roksana – bardzo waleczna i ambitna siatkarka. Jestem przekonany, że po kontuzji wróci do gry jeszcze silniejsza – dodał Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A.

Dotychczas we Wrocławiu zdecydowały się zostać Natalia Murek oraz Natalia Gajewska. Dzisiaj do tego grona dołącza Roksana Wers. Drużyną pokieruje Wojciech Kurczyński, który od sezonu 2019/2020 będzie pierwszym trenerem #VolleyWrocław. Kolejne informacje dotyczące budowania zespołu na następny sezon już wkrótce.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*