Czeska niespodzianka na Lotto Plaży Wolności Poznań 2019

Informacja prasowa Plaża Wolności tekst Jacek Kubiak , zdjęcia organizator

Po wczorajszym blamażu Czechów z Reprezentacją Polski, faworytami do zwycięstwa w dzisiejszym meczu byli Francuzi. Kibice zgromadzeni na Lotto Plaży Wolności Poznań 2019 byli świadkami bardzo wyrównanego pojedynku. Jutro o 12:00 Polacy zagrają z Francją, a o 14:30 odbędzie się mecz o Superpuchar Polski.

Wczoraj biało-czerwoni rozbili Czechów 8:1. Nasi południowy sąsiedzi wyszli dziś na spotkanie
z Francją zdeterminowani, żeby zagrać o wiele lepiej. Widać to było zwłaszcza na początku spotkania, kiedy po dwóch bramkach Urbana i samobójczym trafieniu Jerome Lili Gassera zrobiło się 3:0. Zaskoczeni trójkolorowi zwarli szyki i jeszcze w pierwszej tercji wyszli na prowadzenie 3:4. Po golu Dionizio Santosa Diasa w 15 minucie było już 3:5. Gdy wydawało się, że Francuzi opanowali sytuację na boisku, Czesi ponownie rzucili się do ataku. Między 19, a 21 minutą spotkania wyprowadzili trzy szybkie ciosy, po których ich dzisiejsi rywale nie zdołali się już podnieść.

Bardzo dobrze dzisiejsze zawody wspominać będą – strzelec trzech goli – Tomas Urban oraz Dominik Andrle, który najpierw trafił na 4:5, a następnie wyrównał. Co ciekawe w drużynie Les Bleus każdą bramkę strzelił inny piłkarz. Najlepszymi zawodnikami spotkania wybrano Dionizio Santosa Diasa z Francji oraz Dominika Andrle z Czech. Mecz zakończył się zwycięstwem Czechów 6:5. Taki rezultat to doskonała wiadomość dla Reprezentacji Polski. Remis, a nawet nieznaczna porażka z trójkolorowymi da im zwycięstwo w Turnieju 3 Narodów. Biało-czerwoni zapowiadają jednak, że nie mają zamiaru kalkulować, tylko zagrać dla kibiców zgromadzonych na Lotto Plaży Wolności Poznań 2019 swój najlepszy beach soccer.

Polska zmierzy się z Francją w niedzielę o godzinie 12:00. Dwie i pół godziny później na boisko wybiegną drużyny Hemako Sztutowo i KP Łódź, które stoczą pojedynek o Superpuchar Polski. Między 16:00 a 20:00 odbędzie się Beach Soccer Cup, pod hasłem Poma-Gramy. Obok głównej areny zmagań trwać będzie zaś festyn ekologiczny z licznymi atrakcjami. Komplet informacji o ostatnim dniu Lotto Plaży Wolności Poznań 2019 znajduje się na www.feniksplay.pl.

Czechy – Francja 6:5 (3:4, 3:1, 0:0)

1-0 2:57 Tomas Urban

2-0 5:26 Tomas Urban

3-0 5:34 Jerome Jilli-Gasser (sam.)

3-1 7:45 Camille D’Oliveira

3-2 8:01 Dorian Rodier

3-3 9:56 Maxime Legal

3-4 10:15 Quentin Cezal

3-5 14:30 Dionizio Santos Dias

4-5 18:47 Dominik Andrle

5-5 19:04 Dominik Andrle

6-5 20:26 Tomas Urban

Składy:

Czechy: Jan Bartl, Martin Dżudża – Jiri Doleżal, Michal Babela, Dominik Andrle, Marek Bronovicka, Lukas Babela, Lukas Kubista, Martin Haniak, Tomas Urban

Trener – Michael Lukić, Asystent trenera – Daniel Raiman, Kierownik – Jiri Pala

Francja: Lionel Ader, Teddy Verger – Camille D’Oliveira, Jerome Jilli-Gasser, Lucas Magniez, Dorian Rodier, Quentin Cezal, Enzo Daniel, Maxime Legal, Dionizio Santos Dias

Trener – Arnaud Proust, Asystent trenera – Jean-Claude Printant, Fizjoterapeuta – Costa Mathieu

MVP spotkania: Dominik Andrle (Czechy), Dionizio Santos Dias (Francja).

Harmonogram Lotto Plaży Wolności Poznań 2019 znajduje się tutaj: http://feniksplay.pl/index.php/program-imprezy.html

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*