Philip Stenmalm dołączy do Nafciarzy! Talent z Węgier wzmocni lewe rozegranie!

Biuro Prasowe SPR Wisła Płock

Szwedzki leworozgrywający Philip Stenmalm od nowego sezonu będzie zawodnikiem ORLEN Wisły Płock. 27-letni rozgrywający złączył się z naszym klubem dwuletnim kontraktem. Jest to ostatni z zaplanowanych letnich transferów do ekipy Nafciarzy.

Stenmalm od roku jest graczem francuskiego Pays d’Aix Université Club handball. W przeszłości Szwed reprezentował barwy HK Drott (2011–2014), Naturhouse La Rioja (2014–2016), KIF Kolding København (2016–2018). W 2013 roku został wybrany MVP Mistrzostw Świata U-21. Z seniorską reprezentacją Szwecji wystąpił na Mistrzostwach Europy 2016, Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro oraz Mistrzostwach Świata 2017.

– Początkowo docierały do mnie wstępne informacje o zainteresowaniu ze strony Wisły, ale wszystko nabrało rozpędu, gdy zadzwonił Xavi Sabate. Po namyśle i rozmowach z moimi najbliższymi zdecydowałem, że to będzie najlepsza ścieżka dla mnie, nawet jeśli oznacza ona rozstanie z obecnym klubem rok przed wygaśnięciem kontraktu. Jestem podekscytowany możliwością stania się częścią zespołu, jaki buduje Xavi i władze klubu oraz szansą na ponowne występy w Lidze Mistrzów. Wiem również, że w Płocku są silne tradycje piłki ręcznej, co również nie było bez znaczenia dla mnie – powiedział zaraz po podpisaniu kontraktu Philip Stenmalm.

– Nigdy wcześniej nie miałem możliwości poznać Xaviego, ale w rozmowach, które prowadziliśmy był bardzo przekonujący. Ma dużą wiarę w moje umiejętności i pomysł, jak je możliwie najlepiej wykorzystać na boisku. Cieszę się, że podpisałem kontrakt w Wisłą. Wiem, że wszyscy kibice w Płocku marzą o ponownym zdobyciu jakiegoś trofeum, jak również o zrobieniu kolejnego kroku na arenie międzynarodowej. Liczę, że będziemy w stanie o to powalczyć.

– Bardzo się cieszę, że Philip dołączy do naszego zespołu. Jest to gracz już ze sporym doświadczeniem zdobytym w silnych ligach oraz w europejskich pucharach. Co było ważne dla trenera Sabate, Philip może występować z powodzeniem zarówno w ataku, jak i w obronie – powiedział prezes SPR Wisły Płock Robert Czwartek.

– Na tę chwilę jest to nasz ostatni z zaplanowanych transferów – dodaje Dyrektor Sportowy Adam Wiśniewski. – Skład będziemy uzupełniać jeszcze naszymi najzdolniejszymi wychowankami z II zespołu. Ponadto na pewno pozostaną z nami Paweł Kowalski i Damian Woźniak. W przypadku takich zawodników, jak Aleks Olkowski, czy Krystian Wołowiec, rozmowy trwają. W sztabie szkoleniowym Xaviera Sabate znajdą się dalej Josep Espar oraz Artur Góral. Bez zmian pozostanie również sztab medyczny.

Talent z Węgier wzmocni lewe rozegranie!

Wychowanek Telekom Veszprem, a obecnie zawodnik Balatonfüredi KSE Zoltán Szita został nowym graczem ORLEN Wisły Płock. Z naszym klubem związał się dwuletnim kontraktem.

Zoltán Szita urodził się Veszprem i właśnie w tym klubie stawiał pierwsze kroki w zawodowej karierze. W sezonie 2015/2016 zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej na Węgrzech, a rok później zasilił szeregi Balatonfüredi KSE. Tutaj jego talent eksplodował i z miejsca stał się kluczową postacią zespołu trenera Istvána Csoknyaia, który pełni również funkcję selekcjonera reprezentacji Węgier. Łącznie w lidze od 2017 roku rozegrał 47 mecze, w których zdobył 170 bramek. Do tego dołożył jeszcze 39 trafień w rozgrywkach Pucharu EHF. W świeżo zakończonym sezonie został wybrany do najlepszej siódemki sezonu przez dziennikarzy M4 Sport Channel.

Za swoją formę 21-letni Szita został nagrodzony powołaniem do reprezentacji Węgier, a także wyjazdem na Mistrzostwa Świata 2019. Wystąpił na nich w trzech meczach i zdobył pięć bramek.

– Zoltána zarekomendował trener Sabate, który pracował z nim jeszcze w Telekom Veszprem. Jest to młody, uzdolniony gracz, który może występować z powodzeniem zarówno w ataku, jak i w obronie. W minionych dwóch sezonach rzeczywiście pokazał swój talent, zadebiutował w reprezentacji Węgier. Nagroda dla najlepszego lewo rozgrywającego też nie była przypadkiem. Wierzę, że może dać nam dużo dobrego już w sezonie 2019/2020. – mówi prezes SPR Wisły Płock Robert Czwartek.

– Również cieszę się z pozyskania z tak utalentowanego gracza. Jeśli chodzi o kwestie formalne, Zoltán do końca sezonu będzie u nas wypożyczony z Veszprem, ponieważ ma tam jeszcze ważny kontrakt. Po sezonie 2019/2020 stanie się automatycznie naszym zawodnikiem, więc łącznie spędzi u nas minimum dwa lata – dodaje Dyrektor Sportowy Adam Wiśniewski.

– Jednym z najważniejszych powodów, dla których zdecydowałem się na ORLEN Wisłę Płock był fakt, że miałem przyjemność pracować z Xavim Sabate w Veszprém przez dwa lata. Był to czas, kiedy znacząco się rozwinąłem jako zawodnik i teraz chciałbym to kontynuować. Xavi dał mi do zrozumienia, że jeśli będę robił dalsze postępy i będę się dobrze prezentował w meczach, to otrzymam sporo szans na pokazanie swoich umiejętności. – mówi Zoltán Szita. – Ponadto rozmawiałem z Adamem Borbély, który przekazał mi sporo pochlebnych opinii o klubie, atmosferze wokół zespołu i o samym mieście. Przychodzę do Płocka, aby być częścią silnego zespołu walczącego o krajowe trofea i aby dalej się rozwijać. Chciałbym dostarczyć naszym fanom jak najwięcej pozytywnych doświadczeń w każdym kolejnym meczu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*