Historyczny sukces UAM Poznań w piłce ręcznej!

Informacja prasowa UAM Poznań tekst Karolina Szajek zdjęcie UAM Poznań

W dniach 7-9.06 bieżącego roku w Krakowie, odbył się finał Akademickich Mistrzostw
Polski, gdzie prawo do rozgrywek uzyskało 16 drużyn męskich i damskich, w tym
reprezentacja Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Politechniki Poznańskiej.
Zmagania odbywały się w 4 grupach po cztery zespoły, do walki o miejsca 1-8 miały
drużyny, które zajęły 1 i 2 miejsce w swoich grupach, pozostałe ekipy walczyły o miejsca
9-16.
Tym samym warto zwrócić uwagę na grę UAM Poznań, który w fazie grupowej zmierzył się
między innymi z odwiecznym rywalem, a mianowicie z AWF Warszawa, wygrywając 20:15
(6:7), następnie dziewczyny pokonały AGH Kraków i AWF Wrocław, ostatecznie zajmując 1
miejsce w grupie C. W ćwierćfinale pokonały Politechnikę Gdańską, aby w półfinale
zmierzyć się z dwukrotnym akademickim mistrzem Polski- UMCS Lublin. Po zaciętej
rywalizacji poznanianki ostatecznie przegrały, a w meczu o 3 miejsce podjęły ALK
Warszawę. Mimo pełnego oddania i wałki do ostatnich minut, zwycięstwo odniosła drużyna
z Warszawy 19:17. UAM Poznań zakończył rozgrywki na 4 miejscu w ramach generalnej
klasyfikacji Akademickich Mistrzostw Polski, natomiast 2 miejsce zajął w typie
uniwersytetów, co jest ogromnym i historycznym sukcesem w tej kategorii rozgrywek!
Politechnika Poznańska zmagania grupowe zakończyła na 4 miejscu, w związku z czym,
zajęła miejsca 13-16.
Trener UAM Poznań: Stanisław Igiel. Skład: Kobyłecka Lidia, Krawiec Aleksandra, Matyja
Katarzyna, Siwka Agnieszka, Racka Adrianna, Ławniczak Jagoda, Kliszcz Zuzanna,
Wrotniewska Barbara, Karasiewicz Maja, Kowalaszek Lidia, Wilczarska Alicja, Klinkiewicz
Maja, Daukszewicz Aleksandra, Szajek Karolina.
Politechnika Opolska wśród mężczyzn i Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach
wśród kobiet zwyciężyły w Akademickich Mistrzostwach Polski w piłce ręcznej, które
zakończyły się w niedzielę w Krakowie. Nowi mistrzowie są zarówno wśród panów, jak i
wśród pań – w turnieju mężczyzn Politechnika Opolska odebrała mistrzostwo drużynie
Uniwersytetu Rzeszowskiego, a w turnieju kobiet katowicka AWF wyprzedziła Uniwersytet
Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. U pań było o tyle ciekawie, że UMCS był w finale, ale
nie sprostał katowiczankom, które wygrały 20:16.
Najlepszą zawodniczką turnieju kobiet została Magdalena Drażyk (AWF Katowice),
najlepszą bramkarką wybrano jej koleżankę z zespołu Klaudię Zizulewską, a królową
strzelczyń została Julia Wtulich z drużyny Uniwersytetu Gdańskiego. U panów najlepszym