Kaczmar i Valentin-Anderson nowymi rozgrywającymi Developresu!

Biuro Prasowe KS Developres Rzeszów tekst i zdjęcia

K.S. Developres Rzeszów ogłasza nowe rozgrywające na sezon 2019/2020. Z radością zawiadamiamy, iż do drużyny z Rzeszowa powróci Anna Kaczmar i dołączy do niej Natalia Valentin-Anderson.

Anna Kaczmar to polska rozgrywając pochodząca z Bielska-Białej. Kaczmar karierę seniorską rozpoczęła od występów w BKS Aluprof Bielsko-Biała, z którym zdobyła srebrny oraz brązowy medal Mistrzostw Polski, jak również Puchar Polski. Kolejno przyszedł czas na takie kluby jak: PTPS Piła, MKS Muszynianka Muszyna – brązowy medal Mistrzostw Polski, zdobywca Pucharu CEV, Superpuchar Polski, MKS Dąbrowa Górnicza, Atom Trefl Sopot – dwukrotnie, srebrny medal Mistrzostw Polski, srebrny medal i tytuł najlepszej rozgrywającej Pucharu CEV, jak również Puchar Polski. Ania w latach 2016-2018 była pierwszą rozgrywającą Developresu SkyRes Rzeszów i wywalczyła pierwszy, historyczny, brązowy medal Mistrzostw Polski. W sezonie 2018/2019 przeniosła się do włoskie Serie A – Cuneo Granda Volley, aby z powrotem wrócić do rzeszowskiej drużyny. Rozgrywająca Developresu wraz z reprezentacją Polski zdobyła brązowy medal letniej Uniwersjady z 2009 organizowanej w Belgradzie w Serbii.

ANNA KACZMAR

 • Data urodzenia: 26 września 1985
 • Wzrost: 180 cm
 • Zasięg w bloku: 290 cm
 • Zasięg w ataku: 299 cm

Natalia Valentin-Anderson, to 30-letnia rozgrywająca pochodząca z Portoryko. Valentin jest kapitanem reprezentacji Portoryko, z którą dwukrotnie wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów w 2013 oraz 2015 roku, jak również srebrny (2016) oraz dwa brązowe medale (2014, 2017) Pucharu Panamerykańskiego. Natalia karierę seniorką rozpoczęła od występów w Stanach Zjednoczonych – Florida International University, gdzie grała w 2007-2010 roku. W 2011 Valentin wróciła do Portoryko, gdzie wiele lat była związana z klubem Leonas de Ponce zdobywając srebrny oraz brązowy medal mistrzostw swojego kraju. W sezonie 2015/2016 grała w Azerrail Baku, z którym zdobyła Mistrzostwo Azerbejdżanu. Od 2017 roku  przeniosła się do Francji, z AS Saint-Raphaël VB w 2019 roku wygrała Puchar Francji.

NATALIA VALENTIN-ANDERSON

 • Data urodzenia: 12 września 1989
 • Wzrost: 170 cm
 • Zasięg w bloku: 280 cm
 • Zasięg w ataku: 288 cm

Zaroślińska-Król i Gałucha atakującymi Developresu!

Z wielką radością zawiadamiamy, że K.S. Developres Rzeszów przedłużył kontrakt z atakującą Katarzyną Zaroślińską-Król. Ponadto klub podjął współpracę z nową atakującą – Tamarą Gałuchą.

Katarzyna Zaroślińska-Król to wszechstronnie uzdolniona zawodniczka – grała zarówno na przyjęciu, jak i na ataku, który ostatecznie wybrała jako swoją pozycję. Reprezentantka Polski – w 2006 roku otrzymała swoje pierwsze powołanie do kadry seniorek. Do jej największych sukcesów reprezentacyjnych zaliczyć można brązowy medal Ligi Europejskiej z 2014 roku i srebro Igrzysk Europejskich z 2015 roku.

“Smoku” zawodową karierę klubową rozpoczęła w 2006 roku w Legionowie. Później reprezentowała barwy takich drużyn jak m.in. Budowlani Łódź  –  Puchar Polski, MKS Dąbrowa Górnicza – brązowy i srebrny medal Mistrzostw Polski, dwa Puchary oraz dwa Superpuchary Polski czy Atom Trefl Sopot – dwa srebrne medale Mistrzostw Polski, Puchar Polski i srebrny medal Pucharu CEV. W sezonie 2016/2017 przeniosła się do Chemika Police, z którym wywalczyła dwa złote medale Mistrzostw Polski oraz Puchar Polski. W sezonie 2018/2019 z Developresem SkyRes Rzeszów zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski.

KATARZYNA ZAROŚLIŃSKA-KRÓL

 • data urodzenia: 3.02.1987
 • wzrost:187 cm
 • zasięg w bloku: 300 cm
 • zasięg w ataku: 322 cm

Tamara Gałucha (Kaliszuk) to 29-letnia siatkarka grająca na pozycji atakującej i przyjmującej. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczęła w drużynie Truso Elbląg. Gałucha grała w takich klubach jak Gedania Żukowo,Trefl Sopot, PTPS Piła, PSPS Chemik Police, Jedynka Aleksandrów Łódzki, KS Pałac Bydgoszcz, Tauron MKS Dąbrowa Górnicza, Impel Wrocław. Ostatni sezon spędziła w Banku Pocztowym Pałac Bydgoszcz, z którym zajęła 6. miejsce w LSK.

TAMARA GAŁUCHA 

 • data urodzenia: 20 marca 1990
 • wzrost:182 cm
 • zasięg w bloku: 304 cm
 • zasięg w ataku: 295 cm

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*