Marcin Bartoń podpisał kontrakt ze Śląskiem

Biuro Prasowe Śląsk Wrocław tekst , Fot. Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl

Młodzieżowy reprezentant Polski, zawodnik zespołu U 15 Akademii Śląska Wrocław Marcin Bartoń, podpisał swój pierwszy zawodowy kontrakt z wrocławskim klubem.

Urodzony w 2004 roku napastnik występuje w drużynie U15 prowadzonej przez trenera Krzysztofa Wołczka. Stanowił o sile zespołu, który zdobył mistrzostwo Dolnego Śląska i był o włos od finału mistrzostw Polski. W półfinałowym dwumeczu lepsza okazała się Pogoń Szczecin (WKS wygrał 3:2 przy Oporowskiej, przegrywając 0:1 w rewanżu). W całym sezonie napastnik zapisał na swoim koncie ponad 20 trafień.

Marcin to również etatowy reprezentant kraju. W młodzieżowej reprezentacji zadebiutował już w zeszłym roku i regularnie otrzymuje kolejne powołania. Na niedawnym towarzyskim turnieju w Finlandii – gdzie Biało-czerwoni rywalizowali z gospodarzami, Słowacją oraz Węgrami – Polska z Bartoniem w składzie okazała się najlepsza. Napastnik Śląska został królem strzelców turnieju.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że mój pierwszy kontrakt podpisałem ze Śląskiem Wrocław. Cieszę się, że właśnie tutaj mogę realizować moje piłkarskie marzenia. To dla mnie duża motywacja do dalszej pracy – podkreśla Marcin Bartoń.

Klub podpisał z piłkarzem kontrakt na trzy lata. Życzymy zdrowia i powodzenia w realizacji planów, a w przyszłości występów w ekstraklasie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*