Za nami Super League Triathlon Poznań

Informacja prasowa Super League Triathlon Poznań tekst , zdjęcia Elżbieta Skowron

Poznań – miasto, w którym w 1984 roku odbyły się pierwsze w Polsce zawody w triathlonie, już w ten weekend ponownie było gospodarzem jednej z największych imprez sportowych w tej dyscyplinie. 28-30 czerwca odbył się Super League Triathlon Poznań. Jego sercem były tereny poznańskiej Malty.

To, co wyróżnia zawody w stolicy Wielkopolski to z całą pewnością doskonale przygotowana arena sportowej rywalizacji. W Poznaniu można było liczyć na wyjątkową trasę pływacką na torze regatowym w znajdującym się w centrum miasta Jeziorze Maltańskim, bardzo szybką trasę kolarską na dwupasmowej Drodze Krajowej nr 92 i malowniczą trasę biegową ze wsparciem tysięcy fanów triathlonu i poznaniaków zgromadzonych na 5,5-kilometrowej pętli.

Podczas trzydniowej imprezy – 28-30 czerwca – odbyły się starty dla zawodników kategorii wiekowych aż na pięciu różnych dystansach 112,99 km, popularnie zwanym „połówką”, 56,5 km – ¼ i 28,25 km – ⅛ oraz dwóch zaczerpniętych z formatów wyścigów zawodników PRO: enduro supersprint (400/10/2,5) oraz enduro (podwójny start na dystansie supersprint jeden po drugim). Dzięki temu każdy znalazł coś dla siebie. Prócz wyścigów amatorów, widzowie mieli okazję podziwiać rywalizację najlepszych z najlepszych podczas dwóch etapów kwalifikacyjnych Super League Triathlon Qualifier – dwuetapowego wyścigu kwalifikującego do Mistrzostw Super League Triathlon. Dodatkowo w tym roku, w ramach Super League Triathlon Poznań odbyły się Mistrzostwa Polski w triathlonie na dystansie średnim w kategoriach PRO i Age-Group. Zaplanowano też wyścigi sztafet – w tym charytatywną rywalizację pomiędzy drużynami znanych zawodników Chrisa McCormacka (drużyna PRO) i Marcina Koniecznego (drużyna amatorów). Nie mogło też zabraknąć rozgrywek dzieci. Wystartowały  one w biegu, duathlonie i triathlonie 28 czerwca w godzinach od 14:00 do 16:00.

Dodatkową kategorią były wyścigi drużyn firmowych – TRI Business League, a także Złota Fala. To unikatowy projekt tworzony przez kobiety i dedykowany kobietom, który jest jedyną tego typu inicjatywą w skali całego świata triathlonu. W ramach Złotej Fali w ubiegłym roku w triathlonie wystartowało aż 500 pań, co jest niepobitym do dziś rekordem. Poznań cieszy się największą frekwencją zawodniczek spośród wszystkich zawodów triathlonowych w Polsce. W tym roku Złota Fala odbyła się na dystansie ¼.

Organizatorzy zadbali również o kibiców, dla których przygotowano liczne atrakcje na terenie zawodów, w tym strefę food trucków. Lokalizacja imprezy nad Jeziorem Maltańskim sprawia, iż poznański triathlon cieszy się ogromną popularnością widzów, a co więcej, zapewnia świetną obserwację rywalizacji na wszystkich dystansach.

Szczególną uwagę poświęcono zapewnieniu jak najlepszych warunków zawodnikom. Prócz zaplecza zgodnego ze standardami najlepszych imprez triathlonowych, do ich dyspozycji były m.in. bezpłatny serwis rowerowy przed zawodami, które w całości zabezpieczały służby medyczne i porządkowe. Nadzór nad przebiegiem imprezy sprawowali licencjonowani sędziowie PZTRI.

W trakcie samych zawodów, uczestnicy mogli liczyć na punkty żywieniowe na trasie, gdzie były dostępne zarówno żele energetyczne, napoje, jak i lód. Na trasie postawione zostały także kurtyny wodne. Na mecie na triathlonistów czekały pamiątkowe medale. Po zawodach  można było skorzystać także z masażu w specjalnie przygotowanej strefie, schłodzić ciało pod prysznicami lub w basenach oraz posilić się rozmaitymi daniami i napojami.

Wyniki na stronie https://superleaguepoznan.com/pl

http://sts-timing.pl/event/super-league-poznan-triathlon/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*