Kongres Międzynarodowej Federacji Bobslei i Skeletonu. Praga 2019.

Biuro Prasowe PZBiS tekst i zdjęcia

Polska delegacja wróciła z Kongresu Międzynarodowej Federacji Bobslei i Skeletonu, który odbył się w dniach 6-7 lipca w Pradze. Czesi byli gospodarzem 90. corocznego zjazdu światowej federacji na który przyjechali reprezentaci ponad 40 Federacji Narodowych z 6 kontynentów.

W tym roku pierwszy raz i oficjalnie na kongresie IBSF w składzie ścisłych władz wykonawczych w randze Wiceprezydenta IBSF występował Przemysław Piesiewicz. Pierwszy Polak na tak wysokim stanowisku w międzynarodowej federacji reprezentującej olimpijskie sporty zimowe. Nasz kandydat został wybrany rok temu w czasie wyborczego kongresu w Rzymie. Oprócz sprawozdań z bieżącej działalności IBSF delegaci poznali stan przygotowań do najbliższych Mistrzostw Świata sezonu 2019/20, które odbędą się w Altenbergu (Niemcy), jak również stan przygotowania toru bobslejowego na najbliższe Zimowe Igrzyska Olimpijskie- Pekin 2022. Jak zapowiadali delegaci z Chin, jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to pierwsze testy pre-homologacji toru w Pekinie mają odbyć się w marcu 2020 roku.

Na kongresie w Pradze zapadły również decyzje o tym, że St. Moritz Szwajcaria) będzie organizatorem Mistrzostw Świata seniorów w 2023 roku, jak również Mistrzostw Świata juniorów w 2021. Natomiast aktualnie kandydatami do organizacji MŚ w 2024 są Sochi (RUS), Whistler (CAN), Winterberg (GER). W tej sprawie decyzje o wyborze zostaną podjęte na następnym kongresie IBSF, który odbędzie się w Chinach.

Tegoroczny kongres IBSF zapisze się w historii pod znakiem nowych wyznań. Świat się zmienia, a przedstawione sprawozdania i analizy zeszłego sezonu dały delegatom sygnał do dyskusji nad tym co może przynieść niedaleka przyszłość.

Delegacja Polskiego Związku Bobslei i Skeletonu odbyła wiele dyskusji i spotkań. Nawiązaliśmy nowe znajomości i partnerstwa. Mamy nadzieję, że nasze dyscypliny olimpijskie pozytywnie zaskoczą naszych kibiców. My natomiast wracamy do naszych codziennych obowiązków i podkreślamy- Reprezentacja Polski odgrywała znaczącą rolę w sukcesach  dyscyplin bobslei i skeletonu na świecie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*