Mateusz Piechowski zostaje w ORLEN Wiśle Płock!

Biuro Prasowe SPR Wisła Płock tekst , zdjęcie archiwalne

Mateusz Piechowski pozostanie zawodnikiem ORLEN Wisły Płock. Klub przedłużył kontrakt ze swoim wychowankiem na rok z opcją przedłużenia o kolejny.
– Podczas jednej z naszych rozmów obiecałem Mateuszowi, że postaramy się przygotować satysfakcjonującą dla obu stron ofertę, tym bardziej, że w składzie na kolejny sezon widział go trener Sabate. Naturalnie cieszę się, że Mateusz pozostanie w klubie, gdyż swoją ciężką pracą oraz postawą na boisku w końcówce minionego sezonu pokazał, że warto w niego inwestować oraz że posiada potencjał na czołowego obrońcę Superligi. W czerwcu tego roku wystąpił w reprezentacji Polski, co również świadczy o tym, że Mateusz w obronie daje oczekiwaną jakość. A na ten element najbardziej stawia trener Sabate  – komentuje prezes Robert Czwartek.
– Tak jak już podkreślałem, chcemy inwestować w swoich chłopaków, takich jak Mateusz – mówi Dyrektor Sportowy Adam Wiśniewski. – Świeży otrzymuje kolejną szansę, aby się dalej rozwijać i wywalczyć sobie na stałe miejsce w składzie. Faktycznie w nowym sezonie konkurencja na tej pozycji będzie spora, ale mocno mu kibicuję i liczę, że przedłużenie tej umowy będzie jedynie formalnością. W tym roku już pokazał, że jeśli nie ma problemu z kontuzjami i ciężko pracuje, to może być bardzo przydatny drużynie. Oby tak dalej!
– W minionym sezonie Xavi bardzo we mnie uwierzył, ale zapracowałem na to i zawsze byłem gotowy, kiedy mnie potrzebował. Długo rozmawialiśmy na ten temat i zrobiłem to, czego ode mnie oczekiwał. Zrozumiałem system gry, później przełożyłem to na trening, a w konsekwencji na mecze, w których popełniałem coraz mniej błędów – mówi Mateusz Piechowski, na którego pozycji w nowym sezonie będzie jeszcze większa konkurencja. – Jest ona potrzebna, bo wtedy można podnosić swoje umiejętności na coraz wyższy poziom, a to chciałbym robić w każdym następnym sezonie – zapowiada Świeży.
Niewiele brakowało, a nasz wychowanek zmieniłby barwy klubowe – Prowadziliśmy długie negocjacje z Azotami Puławy, ale nie satysfakcjonowały mnie zaproponowane warunki kontraktu. Pod koniec rozmów byłem bliżej przejścia do Ademar Leon, lecz postanowiłem zostać, ponieważ bardzo się rozwinąłem pod okiem Xaviego w poprzednim sezonie i chciałbym to kontynuować – zapowiada Mateusz Piechowski.
Mateusz Piechowski do tej pory rozegrał w barwach ORLEN Wisły Płock 120 meczów, w których zdobył 139 bramek.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*