Aboubacar Sidiki Condé w Miedzi

Biuro Prasowe MKS Miedź Legnica SA tekst i zdjęcie

Utalentowany środkowy pomocnik Aboubacar Sidiki Condé związał się z Miedzią Legnica. 18-latek występował ostatnio w zespole UKS-u SMS Łódź. Z legnickim klubem podpisał trzyletnią umowę.

Condé, posiadający obywatelstwa polskie i gwinejskie, w przeszłości był zawodnikiem  młodzieżowego zespołu LOSC Lille. Następnie występował w Juwenii Cieszanów, Pogoni Lubaczów i Warszawskiej Akademii Piłki Nożnej, skąd przeniósł się do UKS-u SMS Łódź. Tam występował w Centralnej Lidze Juniorów, a w ostatnim sezonie w juniorskiej Lidze Wojewódzkiej oraz seniorskiej klasie okręgowej. Mimo ofert z innych klubów pierwszoligowych pomocnik związał się z zielono-niebiesko-czerwonymi. Dodajmy, że ten młody zawodnik bardzo dobrze zaprezentował się w niedawych sparingach Miedzi z Odrą Opole i Błękitnymi Stargard.

– Bardzo się cieszę z podpisania kontraktu z Miedzią. To dla mnie dobry początek w seniorskiej piłce. Będę walczył o miejsce w składzie. Chcę się tutaj rozwijać i pokazywać swoje umiejętności. Wybrałem Miedź ze względu na trenera Nowaka i plany awansu do Ekstraklasy – powiedział po podpisaniu kontraktu Aboubacar Sidiki Condé.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*