Udany występ i trzecie miejsce w Kaliszu

2017.09.10 Lubin Pilka reczna PGNiG Superliga sezon 2017/2018 MKS Zaglebie Lubin - MKS Kalisz N/Z Przemyslaw Mrozowicz Foto Pawel Andrachiewicz / Foto Andrus

Biuro Prasowe MKS Zagłębie Lubin S.A. Płka Ręczna

Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin zajęli trzecie miejsce podczas turnieju towarzyskiego Szczypiorno Cup 2019, który odbył się w Kaliszu. Miedziowi przegrali z gospodarzami oraz pewnie wygrali z czołową drużyną PGNiG Superligi, MMTS-em Kwidzyn.

Już ostatnie mecze Zagłębia pokazały, że drużyna się zgrywa i na parkiecie prezentuje się coraz lepiej. Miało to potwierdzenie również w silnie obsadzonym turnieju w Kaliszu. W bardzo wyrównanym spotkaniu z gospodarzami Miedziowi byli o krok od wygranej, jednak nerwową końcówkę lepiej wytrzymali kaliszanie. W ekipie Zagłębia znakomite zawody rozegrali skrzydłowi – w pierwszej połowie skuteczność 7/7 zaliczył Jakub Bogacz, który został MVP, a w drugiej Marcel Sroczyk na osiem rzutów trafił sześciokrotnie.

W meczu o trzecie miejsce Miedziowi zmierzyli się z czwartą drużyną ubiegłego sezonu, MMTS-em Kwidzyn. Bez wątpienia był to najlepszy mecz kontrolny w wykonaniu Zagłębia w okresie przygotowawczym. Podopieczni Bartłomieja Jaszki i Jarosława Hipnera nie dali najmniejszych szans ekipie z Kwidzyna, prowadząc do przerwy 17:10. W drugiej połowie lubinianie nie zwalniali tempa i ostatecznie wygrali aż 34:17.

Półfinały:

Energa MKS Kalisz – Zagłębie Lubin 24:23 (13:12)

Zagłębie: Schodowski, Bartosik, Wiącek – Stankiewicz 1, Mrozowicz 2, Pawlaczyk, Sroczyk 6, Tokaj 1, Pietruszko, Hajnos 1, Bogacz 7, Kupiec 1, Adamski, Drobiecki, Chychykalo 4.

NMC Górnik Zabrze – MMTS Kwidzyn 26:22 (13:12)

O 3. miejsce:

Zagłębie Lubin – MMTS Kwidzyn 34:17 (17:10)

Zagłębie: Schodowski, Bartosik, Wiącek – Stankiewicz 1, Bysiak 1, Kasperski 1, Mrozowicz 2, Pawlaczyk 5, Gębala 1, Sroczyk 1, Tokaj 5, Pietruszko 4, Hajnos 2, Bogacz, Kupiec 1, Adamski 1, Drobiecki 3, Chychykalo 6.

Finał:

Energa MKS Kalisz – Górnik Zabrze 29:26 (15:17)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*