Dwunaste z rzędu zwycięstwo Stelmetu Enei!

Biuro Prasowe Energa Basket Liga  tekst i filmy , zdjęcie archiwalne

Zielonogórzanie wygrali już dwunasty z rzędu mecz w Energa Basket Lidze! Tym razem Stelmet Enea BC pokonał we własnej hali WKS Śląsk Wrocław 83:78.

Wrocławianie na początku meczu grali szybko, a dodatkowo ze sporym naciskiem w obronie – to przerodziło się w prowadzenie 7:2 po wsadzie Michaela Humphreya. Stelmet Enea w pewnym momencie odpowiedział jednak serią 11:0 i po akcjach Jarosława Zyskowskiego zaczął przejmować inicjatywę. WKS Śląsk starał się być blisko, ale to gospodarze po 10 minutach prowadzili 19:18. Ivica Radić na początku drugiej kwarty był bardzo aktywny, ale po trójce Kamila Łączyńskiego był remis! Spotkanie ciągle było wyrównane, mimo że to ekipa trenera Żana Tabaka wyglądała lepiej – szczególnie w ofensywie. Kolejne akcje Devoe Josepha zmieniały jednak sytuację. Po jego rzutach po pierwszej połowie to goście wygrywali 41:40.

Trzecią kwartę zespół z Zielonej Góry rozpoczął od serii 11:0, głównie dzięki kontrom. Wrocławianie swoje pierwsze punkty w tej części meczu zdobyli dopiero po sześciu minutach! Późniejsze ich dwie trójki z rzędu sprawiały jednak, że przegrywali już tylko dwoma punktami. Po chwili Andrew Chrabascz doprowadził do kolejnego remisu. Po 30 minutach i rzutach wolnych Drew Gordona było 57:55. W czwartej kwarcie sprawę chciał “załatwić” w pojedynkę Jarosław Zyskowski – jego trójki dawały większą przewagę gospodarzom. Drużyna trenera Olivera Vidina do samego końca walczyła o korzystniejszy wynik. W końcówce kluczowe rzuty trafiali Radić oraz Thomasson i to Stelmet Enea zwyciężył ostatecznie 83:78.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Jarosław Zyskowski z 20 punktami, 4 zbiórkami i 3 asystami. W ekipie gości wyróżniał się Devoe Joseph, który rzucił 31 punktów.

Jarosław Zyskowski: Zespół jest najważniejszy

Jarosław Zyskowski ze Stelmetu Enei BC Zielona Góra udzielił wywiadu Polsatowi Sport po meczu Energa Basket Ligi z WKS Śląskiem Wrocław.

Devoe Joseph: Jestem dumny z mojego zespołu

Devoe Joseph z WKS Śląsk Wrocław udzielił wywiadu Polsatowi Sport po meczu Energa Basket Ligi ze Stelmetem Eneą BC Zielona Góra.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*