Dwa mecze, dwa zwycięstwa

Informacja prasowa Halowy Klubowy Puchar Europy , zdjęcie archiwalne 

Wygrana z reprezentacją Belgii oraz zwycięstwo z SV Arminen Wiedeń – tak udanie hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań rozpoczęli udział w prestiżowym, międzynarodowym turnieju RohrMax Cup 2020 w Wiedniu. W jubileuszowej, 40. edycji zawodów bierze udział osiem męskich drużyn reprezentacyjnych oraz klubowych (oraz 8 kobiecych), w tym uczestnicy styczniowych Halowych Mistrzostw Europy w Berlinie oraz lutowego Halowego Klubowego Pucharu Europy w Poznaniu.

Dla drużyny Karola Śnieżka i Roberta Grzeszczaka to jeden z najważniejszych sprawdzianów przed HKPE w Poznaniu. Obsada RohrMax Cup zawsze jest bardzo silna, nie inaczej jest w tym roku. Obok zespołów klubowych: WKS Grunwald, SV Arminen oraz HC Lille grają halowe reprezentacje: Belgii, Szwajcarii, Austrii, Czech oraz USA (jako Waszyngton).

– „Od lat staramy się zapraszać czołowe halowe zespoły w Europie. Zależało nam aby kolejny raz zagrała też polska drużyna, bo jak wiadomo na hali Polacy należą do najlepszych zespołów w Europie. Pierwotnie miała to być reprezentacja Polski, ale ostatecznie zaproszenie przyjął poznański Grunwald. Cieszymy się z obecności mistrza Polski, uczestnika Halowego Klubowego Pucharu Europy” – powiedział podczas niedawnej wizyty w Poznaniu trener organizatora turnieju, Arminen Wiedeń, Dariusz Rachwalski.

Mistrzowie Polski rozpoczęli rywalizację w znakomitym stylu. Najpierw 6:4 pokonali reprezentację Belgii, a następnie wygrali z drużyną gospodarzy, mistrza Austrii SV Arminen Wiedeń 8:2. Lider Wojskowych, najskuteczniejszy zawodnik Halowej Hokej Superligi Artur Mikuła zdobył w dwóch meczach 5 bramek. W ostatnim spotkaniu grupowym, WKS zagra z reprezentacją Szwajcarii. Mecz w sobotę o godz. 9.00.

Wyniki piątkowych spotkań Grunwaldu Poznań:

WKS Grunwald Poznań – Belgia 6:4 (2:3)
bramki dla Grunwaldu: Artur Mikuła 3, Tomasz Dutkiewicz 1, Mikołaj Gumny 1, Tomasz Marcinkowski 1

WKS Grunwald Poznań – SV Arminen Wiedeń 8:2 (3:1)

bramki dla Wojskowych: Artur Mikuła 2, Tomasz Dutkiewicz 2, Michał Poltaszewski 2, Mateusz Poltaszewski 1, Mateusz Hulbój 1.

Wyniki pozostałych piątkowych spotkań:

GRUPA A
HC Lille – Austria 4:9
Czechy – Waszyngton 13:1
Czechy – Austria 1:3

GRUPA B
Szwajcaria – SV Arminen 3:3
WKS Grunwald Poznań – Belgia 6:4

WKS Grunwald Poznań – SV Arminen Wiedeń 8:2

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*