WKS GRUNWALD W FINALE!

Informacja prasowa Halowy Klubowy Puchar Europy tekst

Hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań awansowali do finału 40. Międzynarodowego Turnieju RohrMax Cup w Wiedniu.
Mistrzowie Polski, po dramatycznym meczu pokonali w półfinale HC Lille. W niedzielnym finale zmierzą się
z reprezentacją Austrii.

Emocje, karne zagrywki i awans. Tak było w półfinale turnieju RohrMax Cup. WKS Grunwald Poznań pokonał HC Lille i awansował do wielkiego finału, w którym zmierzy się z reprezentacją Austrii.

Drogę do półfinału z pierwszego miejsca w grupie otworzyło poranne zwycięstwo z reprezentacją Szwajcarii 4:2, po którym trener Karol Śnieżek bardzo chwalił swoją drużynę: „Jestem bardzo zadowolony z tego spotkania, podobnie, jak z pozostałych grupowych meczów. Szczerze, to nie spodziewałem się aż takich efektów. I nie chodzi tylko o wyniki, ale o styl gry mojej drużyny. Na tle mocnych rywali prezentujemy się naprawdę dobrze. Widać efekty ciężkiej pracy i poprawę w elementach gry, które staraliśmy się poprawić. Przed nami półfinał z kolejnym silnym zespołem„.

W półfinale z francuskim HC Lille Wojskowi prowadzili po dwóch kwartach 2:0 (bramki Artura Mikuły i Tomasza Dutkiewicza), ale rywale zdołali wyrównać i o po regulaminowym czasie gry był remis 2:2. W karnych zagrywkach nerwy wzięły górę i to w obu zespołach. Poznaniacy zapewnili sobie zwycięstwo 2:1 dopiero w ostatniej serii, po bramce Artura Mikuły.

Finałowym rywalem Grunwaldu będzie reprezentacja Austrii, która także w turnieju jeszcze nie przegrała, w półfinale zwyciężył z reprezentacją Belgii 5:2. Finał RohrMax Cup 2020 w niedzielę o godz. 16.45.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*